Akıllı TelefonAndroidGenel

Yenilenmiş Galaxy Note 7 Satış Tarihi Belli Oldu

Samsung’a sancılı bir dönem yaşatan Galaxy Note 7 bir kez daha satışa sunuluyor. Yenilenmiş Note 7 ne zaman satışa sunulacak! İşte detaylar..

Samsung aşırı ısınma ve buna bağlı gerçekleşen patlamalar nedeniyle 2 Eylül’de 2.5 milyon Galaxy Note 7 modelini geri çağırmıştı. Şirket konuya ilişkin geri dönüşüm programı başlatan Samsung, sancılı geçen sürecin ardından yenilenmiş Note 7’yi satışa çıkaracağı tarihi açıkladı.

galaxy-note-7

Yenilenmiş Galaxy Note 7 Satışa Sunuluyor

Güvenli bir Note 7 satın almak isteyen kullanıcılar için telefonun yenilenmiş versiyonu 28 Eylül’de satışa sunulacak. Yenilenmiş Note 7 ilk olarak Güney Kore’de raflarda olacak. Telefon kısa süre içerisinde kademeli olarak diğer pazarlarda satışa sunulacak.

Ülkemiz içinse henüz Samsung Türkiye’den konuya ilişkin yapılan bir açıklama yok, ancak yeni Note 7’nin ekim ayı içerisinde tekrar satışa sunulması bekleniyor.

Samsung’un ayrıca geri dönüşüm programına katılma noktasında kullanıcıları sık sık uyarıyor. İddiaya göre şirket 30 Eylül tarihinden itibaren programa dahil olmayan Note 7 modellerini kullanama kapatacak.

Yenilenmiş Galaxy Note 7’ler Nasıl Anlaşılır?

Samsung geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklama ile yeni tanıttığı Galaxy Note 7‘lerin toplatılmasının kararını vermişti. O günden sonra Samsung mağazalardan peşin alınan telefonların iade süreci hemen başlarken GSM Operatörlerinden temyitli alınan Galaxy Note 7‘lerin iade süreci ise tam bir bilinmezdi.

24 ay sözleşme üzerinden 4584 TL‘ye fatura edilmiş Galaxy Note 7‘nin iade sürecinin nasıl olacağı belirsizliğini 1 hafta gibi bir süre koruduktan sonra önce Türk Telekom, daha sonra Vodafone ve Turkcell dün itibariyle temyitli Galaxy Note 7’leri geri almaya başladı ve bu bağlamda kullanıcılar ile yapılan sözleşmeleri iptal edildi. Bu süre zarfı içinde 1 fatura ödeyen kullanıcıların ödedikleri 191 TLlik meblayı nasıl geri alacakları ise yine bir bilinmez.

Operatör bayileri “sonraki faturalardan düşülür” dese de kullanıcılar farklı bir operatöre geçiş yaparlarsa ödedikleri tutarın nasıl geri ödeneceği ise yine cevapsız kalan gerçeklerden biri. Telefonunu geri iade etmek istemeyen ve değişim talep eden kullanıcıların ise birbirlerine “Yenilenmiş Galaxy Note 7’ler Nasıl Anlaşılır?” diye sorduklarına şahit oluyoruz.

Galaxy-Note-7-explodes (2)

Hürriyet’in haberine göre yenilenmiş Galaxy Note 7‘leri anlamanın yolu ise oldukça basit olacak. Habere göre yeni nesil Galaxy Note 7‘lerin kutu üzerinde “S” işareti olacak.

samsung-s

Bu bizim bugüne kadar duyduğumuz en saçma girişim olmuş. Zira tüm bunlara rağmen inatla markada kalan kullanıcılarına büyük bir özür, büyük bir jest vermesi gereken dünyanın en büyük telefon üreticisi Samsung‘un durumun düzeltildiğini sadece bir etiket ile kanıtlama çabasında. Samsung‘u bu noktada anlamak gerçekten mümkün değil… Firma zaten yeteri miktarda zarar uğradı ama en azından marka değerini korumak adına yenilenmiş bir kutuyu ve farklı bir içeriği bu sadık müşterilerin hakettiğini düşünüyoruz…

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

>> İlginizi çekebilir; Xiaomi Mi 5s Yılın Telefonu Olabilir!

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu