Xiaomi, Popüler Üç Model İçin Güncelleme Desteğini Sonlandırdı

Xiaomi, Mi 10T, Mi 10T Pro ve Poco X3 için güncelleme desteğini sonlandırdı. Bu üç popüler cihaz bundan sonra güncelleme almayacak.

Xiaomi bir yandan Android ekosisteminde güncelleme desteğini artırırken diğer taraftan eski modelleri program dışına itiyor. Marka, güncelleme desteğini sonlandırdığı cihazlar için özel bir sayfası bulunuyor.  Bu listye son olarak üç popüler model dahil edildi. Bu cihazların üçü de bir dönem ülkemizde kullanıcılardan yoğun ilgi gördü.

Xiaomi Mi 10T Serisi ve POCO X3 için Güncelleme Desteği Sona Erdi

Xiaomi’nin listeye dahil ettiği cihazların üçü Mi 10T, Mi 10T Pro ve POCO X3 şeklinde. Söz konusu üç akıllı telefon 2020 yılının ikinci yarısında piyasaya sürüldü. Böylece şirketin eski güncelleme politikası gereği yazılım destekleri 3 yılın sonunda bitti.

Telefonların üçü de Android 10 tabanlı MIUI 12 ile piyasaya sürüldüler. Şu anda Android 12 tabanlı MIUI 14’ü çalıştırıyorlar. Telefonlar bu üç yıllık süre zarfında iki Android ve iki büyük MIUI güncellemesi aldı.

POCO X3 Pro

POCO X3, şirketi bütçe dostu segmentinde temsil eden bir model olduğu için iki büyük güncelleme doğal karşılanabilir. Fakat Mi 10T ve Mi 10T Pro, Qualcomm Snapdragon 865 işlemci birimiyle üst segmentte konumlandırıldılar. Bu modeller için son olarak HyperOS güncelleme dağıtıma sunulabilirdi.

Xiaomi kısa süre önce çıkış yapan Xiaomi 13T serisi modellerde yazılım desteğini 5 yıla çıkardı. Telefonlar bu süre zarfında 4 büyük Android güncellemesi ve 5 yıl boyunca güvenlik odaklı güncellemeler almayı sürdürecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu