Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriXiaomi

Xiaomi Mix Flip Sızdırıldı! Karşınızda Galaxy Z Flip 5’in Rakibi

Xiaomi görünüşe bakılırsa Flip tarzı katlanabilir telefon serine giriş yapıyor. Markanın bu noktada ilk modeli Xiaomi Mix Flip olacak.

Xiaomi‘nin 2024 yılında iki katlanabilir telefon duyurması bekleniyor. Mevcut katlanabilir telefon serisinin dördüncü versiyonu olacak Xiaomi Mix Fold 4‘ün yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak markanın yılın ilk yarısında Xiaomi Mix Flip adında flip tarzı bir katlanabilir telefonu tanıtması bekleniyor. Weibo’da ortaya çıkan yeni bir sızıntı, cihazın güç merkezi olacak işlemci birimini ortaya çıkardı.

Xiaomi Mix Flip, Snapdragon 8 Gen 2’den Güç Alacak

Çin’den gelen bir rapora göre Xiaomi’nin üretim aşamasında birkaç adet Snapdragon 8 Gen 2 destekli cihazı var. Sızıntı, Redmi K70 dışında markanın yakında çıkacak tablet ve küçük katlanabilir telefonunun da söz konusu yonga setine sahip olacağını ortaya koyuyor.

Sızıntının bahsettiği tabletin Xiaomi Pad 7 Pro olduğu görülüyor. Yakın zamanda yayınlanan bir raporda Pad 7 Pro’nun 144Hz LCD ekran, Snapdragon 8 Gen 2 ve Xiaomi 14 serisi gibi kare şekilli bir kamera modülüyle geleceği görüldü. Sızıntıyı yapan kişinin bahsettiği SD8G2 çipli küçük katlanabilir telefon ise Mix Flip olacak.

Mix Flip’in diğer özellikleri hakkında şu an için herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak yukarıdaki şema, cihazın arkasında 3x telefoto zoom lens içeren üçlü kamera ünitesinin yer alacağını gösteriyor.

Xiaomi Mix Flip’in Nisan 2024’te Xiaomi 14 Ultra ile birlikte piyasaya sürülebileceği tahmin ediliyor. Ayrıca birinci nesil Mix Flip’in Çin pazarına özel kalabileceği de gelen bilgiler arasında. Katlanabilir telefonun 2024’ün ilk yarısında beklenen Honor Magic Flip ve Vivo X Flip 2 ile rekabet etmesi bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu