Xiaomi Mi 12S Güncelleme ile Kamera Konusunda Şaha Kalktı

Xiaomi’nin yeni canavarı Xiaomi Mi 12S güncelleme ile Ultra modelinin kamera özelliklerine sahip oldu. Xiaomi’yi tutabilene aşk olsun.

Çinli teknoloji devi Temmuz ayının başında, üç model içeren Xiaomi 12S serisi resmi olarak piyasaya sürmüştü. Bu modeller Xiaomi 12S, 12S Pro ve 12S Ultra isimlendirilmişti. Leica imzalı lensler ile gelen bu üç telefondan Ultra model en tepe model olarak konumlandırılmış ve ekstra kamera özellikleri ile ön plana çıkmayı başarmıştı.

Bugün ise Xiaomi Mi 12S’e MIUI 13.0.18.0.STCNXM güncellemesi geldi. 440 MB büyüklüğünde olan bu güncelleme ile telefonun kamerasına yeni özellikler ekleniyor. Güncellemeyi yükledikten sonra, Ultra modelde olduğu gibi Leica markalı filigranı beyaz kenarlıkla ayarlamak mümkün hale geldi.

Filigran eklemek için kamera arayüzünün sağ üst köşesine tıklayın, ardından “Ayarlar”a tıklayın. Ayarlarda “Filigran” seçeneğini seçin. Daha sonra da ekleyebilirsiniz. Bunun için bir fotoğraf seçin > Düzenle > AI Oluşturma > bir filigran seçmeniz yeterli olacak. Lei Jun, Xiaomi 12S Ultra’nın test için DxOMark laboratuvarına gönderilmeyeceğini duyurması, tartışmalara neden oldu. DxOMark’ın başkanı daha sonra eleştirilere yanıt verdi. DxOMark; “DxOMark, her biri objektif testler ve test sonuçlarının analizi eşliğinde 5 bilimsel teste uygun olarak 16 laboratuvarda akıllı telefon kameralarını, sesini, ekranlarını ve pillerini defalarca test eden 100’den fazla mühendis istihdam ediyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Hala Xiaomi 12S’lerin DxOMark puanı açıklanmadı. Muhtemelen Çinli teknoloji devi bir kayırmanın olduğunu düşünüyor ve telefonlarını bu yüzden teste göndermiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu