Akıllı Telefon Ağustos 29, 2022 8:21

Xiaomi Güncelleme Desteğini 3 Telefon İçin Sonlandırdı

Xiaomi Güncelleme Desteğini 3 Telefon İçin Sonlandırdı

Xiaomi güncelleme desteğini eski modeller için sonlandırmaya devam ediyor. Son açıklanan listede üç modelin daha olduğu görüldü.

Xiaomi her yıl hem kendi hem de alt markaları altında birçok akıllı telefon / tablet duyurusu gerçekleştirmekte. Takdir ederseniz tüm bu cihazları yıllar boyunca güncelleme sunmak pek kolay bir iş değil. Bu nedenle düzenli olarak bazı Xiaomi telefonlar için güncelleme desteği sonlandırılmakta.

Xiaomi Güncelleme Desteği Sona Eren Telefonlar

Xiaomiui sitesinde yer alan habere göre Çinli şirket Destek Sonu aşamasına gelen telefonların listesini yeniledi. Bununla birlikte listeye Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi 9 ve Redmi 7A modelleri dahil edildi. söz konusu telefonlar bundan sonraki süreçte hiçbir şekilde güncelleme desteği almayacaklar. Telefonlar sadece Android güncellemeleri değil, aylık güvenlik odaklı güncellemelerden de mahrum tutulacak.

Listede yer alan Xiaomi Mi 9, Şubat 2019’de çıkış yapan bir model. Henüz üç yıl geçmişken amiral gemisi bir telefonun aylık güncellemelerin dahi dışında tutulması xiaomi’nin güncelleme politikasını gözden yeniden geçirmesi gerektiğini ortaya koyuyor. Samsung bugün çok eski telefonlarına gerektiğinde acil güncellemeler göndermekte. Son olarak Galaxy J7 modelinde bunu gördük.

Özellikle Xiaomi telefonların aylık güncellemelerin de dışında tutulması bazı güvenlik sorunlarını beraberinde getirebilir. Telefonlar artık olası saldıralara karşı savunmasız kalabilir. Eğer şartlarınız da uygun ise her zaman için güncelleme desteği süren bir telefon satın almanız yararınıza olacaktır.

 

Xiaomi ve realme Arasında Snapdragon 8 Gen 2 Rekabeti Yaşanacak

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.