Xiaomi 14 Serisi Çok Yakında Ortalığı Dağıtacak

Xiaomi 14 serisi çok yakında ortalığı dağıtacak. Xiaomi, yeni amiral gemisi serisi hakkında büyük planlar içinde.

Xiaomi, Aralık 2022’de Xiaomi 13 ve 13 Pro’yu duyurdu. Xiaomi 14 serisinin, Xiaomi 13 serisinden daha erken piyasaya çıkacağına dair raporlar var. Güvenilir bir kaynak tarafından yapılan yeni bir sızıntı, Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro’nun Çin’de Kasım ayı başlarında piyasaya sürülebileceğini öne sürüyor.

Kaynağa göre, Xiaomi‘nin Double Eleven satış etkinliğinden önce Xiaomi 14 serisini piyasaya sürmeyi planladığı görülüyor. Bilmeyenler için, Bekarlar Günü olarak da bilinen Çin’deki Double Eleven alışveriş etkinliği, her yıl 11 Kasım’da gerçekleştirilen ve çeşitli ürünlerde kapsamlı indirimler ve promosyonlar sunan büyük bir yıllık çevrimiçi alışveriş festivali. Dünyanın en büyük çevrimiçi alışveriş etkinliklerinden biri haline geldi. Dolayısıyla Xiaomi 14 serisinin kasım ayının ilk veya ikinci haftasında resmiyet kazanabileceği görülüyor.

Bu erken lansman zaman çizelgesi öncelikle Xiaomi 13 serisinin beklenmedik derecede güçlü satışlarına bir yanıt. Tipik olarak, Xiaomi 12 serisi ve Xiaomi 11 serisi gibi Xiaomi’nin numaralı telefon serilerinin satış döngüsü bir yıldan biraz fazla. Başka bir deyişle, serideki bir modelin piyasaya sürülmesi ile onun halefinin piyasaya sürülmesi arasında genellikle bir yıldan biraz fazla bir süre vardır. Ancak bu sefer Xiaomi 13 serisi satış hedeflerine yalnızca dokuz ay içinde ulaşmayı başardı ve Pro modeli tüm platformlarda stoklarda kalmadı.

Xiaomi 14 serisi aynı zamanda daha güçlü Xiaomi 14 Pro’yu da içeriyor. Predecessor Ultra modelleri her yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürülüyor. Ancak Xiaomi 14 Ultra’yı çevreleyen raporlar, cihazın 2024’ün ilk çeyreğinde ortaya çıkabileceğini iddia etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu