Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriXiaomi

Xiaomi 14 Lite Ya da Xiaomi Civi 4’ün Duyuru Tarihi Belli Oldu

Xiaomi Civi 4 modelinin lansman dönemi netleşiyor. Çin'de tanıtılacak olan bu telefon daha sonra Xiaomi 14 Lite olarak çıkış yapacak.

8 Şubat 2024 09:19

Xiaomi’nin Çin pazarı için hazırladığı ve odak noktası kadınlar olan Civi serisi bu yıl bir kez daha yenilenecek. Güvenilir kaynaklar Xiaomi Civi 4 modeli hakkında ilk bilgileri paylaşmaya başladı. Bu modelin Çin’de tanıtıldıktan sonra küresel piyasalarda Xiaomi 14 Lite ismiyle pazarlanacağını belirtelim.

Weibo’da güvenilir bir kaynak, Xiaomi Civi 4’ün mayıs ayında piyasaya çıkacağını aktardı. Eğer bu doğruysa, telefon Civi 3 ile aynı ay resmiyete kavuşacak. Ayrıca akıllı telefonun Honor’un sayı serisi modelleriyle rekabet edeceği bildiriliyor. Cihaz, performans ve kamera açısından iyileştirmelerle gelecek.

Xiaomi Civi 3
Xiaomi Civi 3

Xiaomi 14 Lite / Xiaomi Civi Sızan Özellikleri

Sızıntıyı yapanın paylaştığı tüm ayrıntılar bu kadar. Bunun dışında daha önceki bir sızıntı, telefonun MediaTek Dimensity 8300-Ultra yonga setinden güç alacağını açıklamıştı. Ancak çip sızıntısı Kasım ayı sonlarına ait ve şu ana kadar bununla ilgili herhangi bir yeni gelişme duymadık. Bu nedenle henüz teyit edilmiş bir durum yok.

Ayrıca güvenilir bir Çinli sızıntı kaynağı olan Digital Chat Station da Ocak ayı sonlarında Civi 4 ile ilgili birkaç bilgi paylaşmıştı. Kaynağa göre telefon 1,5K çözünürlüğünde hafif kavisli ekran, metal çerçeve ve üçlü kamera sistemiyle gelecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.
Başa dön tuşu