Xiaomi 12 Lite 5G NE Çalışmaları Başladı, Türkiye’ye Gelir

Xiaomi 12 serisinin bir sonraki üyesi belli oldu. Son gelişmelere bakılırsa şirket Xiaomi 12 Lite 5G NE modelini hazırlıyor. İşte ilk bilgiler…

Xiaomi, 12 ve 12 Pro modellerini ülkemizde satışa sundu. Fiyatlarıyla ses getiren seride bu defa Lite bir model bulunmuyor. Xiaomi 12 serisinde henüz Lite modeller tanıtılmadı. Fakat Xiaomi 12 Lite daha önceki bazı sızıntılara konu oldu. Şimdi ise Xiaomi 12 Lite 5G NE modelinin varlığına dair bazı bulgular elde edildi. Xiaomiui sitesinin ortaya çıkardığı son dakika gelişmelerin detaylarına geçelim.

Android 13 Beta 2’nin Mi Code kaynaklarında 12 Lite 5G NE ile ilgili kodlar bulundu. Bu kodlar incelendiğinde birçok yeni bilgiye ulaşılıyor. Bu yeni bilgiler ışığında Xiaomi 12 Lite 5G NE’nin kod adı, model numarası ve bazı teknik özellikleri şimdiden biliniyor.

Xiaomi 12 Lite 5G

Xiaomi 12 Lite 5G NE Başlıca Özellikleri

“ziyi” kod adına ve L9S, 2209129SC model numarasıyla geliştirilen telefon yapılan incelemelerde IMEI veritabanında bile ortaya çıkmış görünüyor. Siteye göre telefonda 6.55 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip AMOLED ekran yer alacak. Düz bir yapıda olacak bu ekranı altına ayrıca parmak izi tarayıcısı gizlenecek.

Telefonun arkasında üç kamera yer alacak, fakat bu kamaraların detayları şu an için biliniyor. Fakat ana kameranın 108 megapiksel olacağı beklentiler arasında.

Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisinden güç alması beklenen telefonda 67 watt hızlı şarj destekli 4.500 mAh büyüklüğünde pil yer alacak.

Xiaomi, orta üst segmentin yıldız telefonlarından biri olan Xiaomi 11 Lite 5G NE modelini Türkiye’de satışa çıkardı. Telefonun devam modeli de muhtemelen tanıtıldıktan bir sonra sonra Türkiye pazarına giriş yapacaktır. Snapdragon 778G işlemcisinden güç alan Xiaomi 11 Lite 5G NE şu sıralar ülkemizde en düşük 7.600 TL seviyesinden satılmakta.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu