GenelGüncel Teknoloji HaberleriMicrosoftWindows

Yeni Windows 11 Güncellemesiyle Birlikte Reklam Gösterilmeye Başlanacak

Bir süredir ortalıklardan dolaşan Windows 11 reklam haberleri gerçek oluyor ve yeni güncellemeyle birlikte gösterime başlanacak.

Windows 11 için bir süredir reklam haberleri sızdırılıyor. Microsoft’un sonunda oyun abonelik hizmeti Game Pass’i Windows 11 içerisinde göstereceği ortaya çıktı. Windows 11 geliştirici sürümü olan 26120.470’de (KB5037864) ‘Ayarlar’ sayfasında Game Pass görünecek. Bu sayede Xbox Game Pass’in daha fazla büyümesini isteyen Microsoft, bu reklamları yalnızca Microsoft hesabıyla giriş yapmış Home ve Pro sürümlerinde gösterecek.

Reklam Görmediğimiz Bir Windows 11 Kalmıştı, Onu da Göreceğiz

Konuyla alakalı olarak Microsoft şunları ifade ediyor:

Ayarlar ana sayfasında yeni bir Game Pass öneri kartı sunuyoruz. PC’nizde aktif olarak oyun oynuyorsanız, Ayarlar Ana Sayfasındaki Game Pass öneri kartı size gösterilecektir. Bir hatırlatma olarak, Ayarlar ana sayfası yalnızca Windows 11’in Home ve Pro sürümlerinde ve Windows’ta Microsoft hesabınızla oturum açtıysanız gösterilecektir.

Bu değişiklik, Microsoft’un Windows’ta reklam gösterimine başladığını gösteriyor. Kullanıcılar zaten her yerde reklam görüyorken Windows’ta da reklam görmek istemeyeceklerdir. Microsoft’un bu reklamlarını devre dışı bırakmak mümkün. Ayarlar > Kişiselleştirme > Başlat bölümüne gidin ve buradaki “İpuçları, kısayollar, yeni uygulamalar ve daha fazlası için önerileri göster” seçeneğini kapatın.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu