GündemMicrosoftOyun Haberleri

Microsoft, Redfall’un Geliştiricisi Arkane Austin’i Kapattı

Xbox tarafının yeni oyunlarından olan Redfall'un geliştirici Arkane Austin, beklenmedik bir kararla Microsoft tarafından kapatıldı.

Bugün oldukça şok edici bir haberle açıldı; Microsoft, Arkane Austin (Prey, Redfall), Tango Gameworks (The Evil Within, Hi-Fi Rush) ve Alpha Dog Games dahil olmak üzere bir dizi stüdyosunun kapatılacağını duyururken Roundhouse Studios da kapanacağını duyurdu. The Elder Scrolls Online’da çalışmak üzere ZeniMax Online Studios’a dahil ediliyor. Bu stüdyolardan bazılarının yakın zamandaki başarısı (Hi-Fi Rush, Xbox’ın son yıllarda çıkardığı en çok beğenilen oyundu) ve Phil Spencer ile diğer Xbox yöneticilerinin stüdyo alışverişleri sırasında göndermeye çalıştıkları genel geliştirici yanlısı mesaj göz önüne alındığında Son birkaç yıldır bu çılgınlık pek çok kişiyi hazırlıksız yakaladı.

Şimdilik, harika takımlar yine gözlerimizin önünde batıyor ve bu, insanın içini acıtan bir durum. Lyon güvende, ancak lütfen tüm bunlar konusunda dikkatli ve anlayışlı olun ve etkilenen insanların sesine saygı gösterin ve duyulmasına yer bırakın; bu onların anlatacak hikayeleri, ifade edecekleri duygularıdır.

Bir bütün olarak Arkane’in uzun vadeli beklentilerini merak etmek gerekiyor. Oyunların çoğu harika olsa da, Deathloop durumunda GOTY kazananı olmasına rağmen hiçbir zaman en çok satanlar olmadılar. Bu noktada Microsoft oyun bölümünün gerçekten Activision’a dönüştüğü görülüyor ve eski Activision gibi artık “Bu da Call of Duty kadar sattı mı?” diye soruyorlar.

Arkane Austin konusuna dönecek olursak, bunların kapatılması Redfall’ın daha fazla geliştirilmesinin sona ereceği anlamına geliyor. Bu, oyunun Hero Pass’inin bir parçası olarak gelmesi beklenen olağanüstü içeriğin gelmeyeceği anlamına geliyor. Bunun yerine Hero Pass’i satın alanlar, Hero Pass’in değerine eşit bir ödeme alacaklar. Ayrıntılar hala üzerinde çalışılıyor gibi görünüyor, ancak eninde sonunda burada yayınlanacaklar.

İyi video oyunları yapan bazı arkadaşların şerefine. Microsoft’un bugün kapattığı stüdyolar tarafından yapılan en sevdiğiniz oyunlardan bazıları hangileriydi?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu