GenelGüncel Teknoloji HaberleriYazılım

2025’te desteği sona erecek Windows 10 için sürpriz gelişme! Yeni özellikler yolda

En popüler işletim sistemi olan Windows 10 için Microsoft düğmeye bastı. 2025'te desteği sona erecek işletim sistemi için beta kanalları açıldı.

Microsoft‘un en son işletim sistemi Windows 11, ne yazık ki beklentileri karşılayamadı. Yazılım devi her ne yaptıysa Windows 10’u bir türlü geçemedi.

Üsteli Microsoft, Windows 10 için 2025 Ekimi’nde desteğini de sonlandıracak. Buna rağmen bazı bilgisayarlar sistem gereksinimi karşılayamadığı için Windows 11’e yükseltilemezken, bazı kullanıcılar da kendi tercihine göre Windows 10’da kalmayı tercih ediyor. Şu anda popüler olan Windows 10 için Microsoft’ta bazı kararlar aldı. Bunlardan biri de yeni sunulacak özelliklerle ilgili.

Windows 10 beta kanalları açıldı

Halihazırda Windows 11’in bazı özelliklerini kazanan Windows 10, Copilot dahil pek çok yenilikten faydalanıyor. Yazılım devi Microsoft ise bunu bir adım daha öteye taşıyarak Windows 10’da beta kanallarını açtığını duyurdu.

Resmi blog sayfasından duyuru yayımlayan teknoloji devi, ” Windows 10’a gerektiği gibi yeni özellikler ve daha fazla iyileştirme getirmek için, Windows Insider’larla aktif özellik geliştirme yapabilecek bir yere ihtiyacımız var.” “Dolayısıyla bugün, şu anda Windows 10 kullanan Windows Insider’lar için Beta Kanalını açıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Artık Windows 10 kullanıcıları hem yeni gelen özelliklere kavuşacak hem de beta kanallarında buna erken bir sürede erişebilecek.

Ancak tüm bunlar, 2025 Ekim’de sonlandırılacak destek süresinin uzatılacağı anlamına gelmiyor. Microsoft, her halükarda Windows 10 için desteğini önümüzdeki yıl kesecek.

Son olarak beta sürecinde hangi özelliklerin gelip gelmeyeceği de bilinmiyor. Yakında detaylar birer birer gün yüzüne çıkacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu