Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriWhatsApp

WhatsApp Sohbet Aktarımı Şimdi Çok Kolay Olacak

Yeni bir rapora bakılırsa WhatsApp Sohbet Aktarımı şimdi QR kodu tarayarak gerçekleşecek. Yeni özellik şimdi test ediliyor.

WhatsApp, eski bir telefondaki sohbet geçmişinin yenisine aktarılmasını kolaylaştıracak önemli bir özellik getiriyor. Kullanıcıların veri taşımasını büyük oranda kolaylaştıracak olan bu özellik test aşamasında olup, Google Play Beta Programı aracılığıyla bazı Android beta kullanıcılarına ulaşmaya başladı. WhatsApp sohbet aktarımı şimdi QR kodunu tarayarak daha basit hale geliyor.

 WhatsApp Sohbet Aktarımı, QR Kodu Tarayarak Gerçekleşecek

WhatsApp Android beta 2.24.13.6 sürümüne göre şirket, eski bir cihazdaki sohbet geçmişini aktarmayı kolaylaştıracak yeni bir QR Kod özelliği hazırlıyor. Bu gelişme aynı zaman zamanda Drive veya Cloud’daki sürekli elle yedeklemeleri de ortadan kaldıracaktır.

Girişler, WhatsApp’ın yakında Sohbet sayfasında eski bir telefondan veri aktarımına izin verecek yeni bir bölüme kavuşacağını gösteriyor. Yeni özelliği açtığınızda şu ifadeleri göreceksiniz: “Erişime izin verin ve yeni telefonunuzdaki bir QR kodunu taramak için eski telefonunuzdaki kamerayı kullanın.”

Kamera ile QR kodunun taranması sonrasında sohbetlerinizin yeni telefona aktarımı hemen başlayacak. WhatsApp muhtemelen bu özelliği bir süre test edecek. QR kodunun taranarak sohbet aktarımına için veren bu özellik ilerleyen dönemde tüm WhatsApp kullanıcılarına aktarılacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu