Akıllı TelefonGüncel Teknoloji HaberleriInstagram

Instagram Hikayeleri Şimdi WhatsApp İçin Kullanıma Sunulacak

Yeni bir sızıntıya göre Instagram Hikayeleri WhatsApp'a gönderilebilecek. Yeni özellik çok yakında kullanıma sunulacak.

Kısa süre önce ortaya çıkan bir sızıntıda Instagram‘ın zorunlu reklamları 3-5 saniye süren bir geri sayımla gösterecek olan “Reklam Arası” adlı atlanamayan reklamları test ettiği görüldü. Şimdi Meta, Instagram Hikayelerini WhatsApp’a çapraz göndermenize olanak tanıyan bir başka özelliği test ettiği anlaşıldı.

Şu anda Instagram Hikayelerini Facebook’ta çapraz olarak paylaşabiliyorsunuz ancak bu özellik yakında WhatsApp için de kullanılabilir hale geleecek. WhatsApp’ın günlük 450 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor ve uygulamanın sürekli büyümesi Meta’nın Instagram’ın çapraz paylaşım özelliğini test etmesinin en büyük nedenlerinden biri.

X’teki uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi’ye göre bu özellik yakında Instagram’a da gelebilir ve uygulama içindeki menü çubuğundaki Facebook düğmesinin yanında IG Hikayelerini WhatsApp’a çapraz gönderme seçeneği olacak. Meta ayrıca Instagram görsellerinizi metin tabanlı ve X’in (eski adıyla Twitter) rakibi olan Threads’e çapraz olarak göndermenize de olanak tanır.

WhatsApp’ın eklenmesiyle Instagram kullanıcılarının paylaşımlarıyla daha geniş kitlelere ulaşması sağlanacak. Bazı biçimlendirme sorunları olabilir ve çeşitli öğeler iki uygulama arasında doğrudan aktarılamayabilir; örneğin etkileşimli çıkartmalar WhatsApp’ta Instagram’da olduğu gibi çalışmayabilir. Ancak daha geniş bir kitleye ulaşma seçeneği, özellikle Instagram’ı iş amaçlı kullananlar tarafından memnuniyetle karşılanacaktır.

Mark Zuckerberg daha önceki bir açıklamasında WhatsApp Kanallarının aylık 500 milyondan fazla aktif kişi tarafından kullanıldığını paylaştı. Bu durumda büyük kanalların hikayeleri anında milyonlarca kullanıcıya erişebilecek.

Instagram Hikayelerini WhatsApp’ta çapraz paylaşma özelliği şu an için geliştirilme aşamasında. Bu özelliğin normal Instagram kullanıcılarına ne zaman sunulabileceğine dair kesin bir tarih yok, ancak sızıntılar kullanıcıların çok fazla beklemeyeceğini gösteriyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu