Güncel Teknoloji HaberleriMobirollerSosyal MedyaTeknoloji

Instagram kullanıcıları deliye dönecek! Bu kadarı da pes dedirtti

Reklamlarla dolu Instagram için yeni bir değişiklik daha devreye alınmak üzere. Artık kullanıcılar isteseler de reklamları geçemeyecek.

Sosyal medya ve kullandığımız pek çok platformda ne yazık ki can sıkan reklamlarla karşı karşıya kalıyoruz. Evet belki şu an WhatsApp’ta reklamlar görmüyoruz ama Meta, geriye kalan tüm uygulamalarına özenle reklamlar yerleştirmiş durumda.

Reels, Hikayeler, ve Ana Sayfa’nın ardından Instagram reklam politikaları biraz daha berbat hale geliyor. Reddit’de bazı kullanıcılar uygulamada gezinirken isteseler de geçemeyecekleri bir reklama denk geldi. Kaynaklar bu reklamın test aşamasında olduğunu ve adının da ‘reklam molası’ olduğunu belirtti.

Instagram’da reklam molası dönemi başlıyor

Reklam molası veya reklam arası da diyebileceğimiz bu değişiklik, platformda gösterilen reklamların yeni bir yolu olarak karşımıza çıkıyor.

X ve Reddit’de bununla ilgili pek çok ekran görüntüsü paylaşılırken, reklamları geçmek için 3-5 saniye arasında izlenmesi gerektiği belirtildi.

Benzer bir durum aslında YouTube gibi platformlarda var. Ancak içeriklerin çok hızlı tüketildiği Instagram’da atlanamayan reklamlara yer verilmesi, uygulama kullanım deneyimini önemli ölçüde bozacaktır. Meta’dan konuya ilişkin bir açıklama veya düzenleme bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
2

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu