Akıllı TelefonGüncel Teknoloji HaberleriInstagram

Yeni Hikayeler mi doğuyor? Instagram’dan Notlar’a 3 yeni özellik

Instagram, sık sık güncellediği Hikayeler gibi artık Notlar'a da önem vermeye başladı. Kısa süre önce Notlar için üç yeni özellik daha devreye alındı.

Instagram, Hikayeleri ilk kullanıma sunduğunda çok fazla ses getirmişti. Daha sonra Meta Hikayeler için sık sık güncellemeler yaparak yeni özellikler kazandırdı. Kullanıcılar şu an aktif olarak Hikayeler ve Reels ile zaman geçirirken, Instagram’ın bir sonraki amacı ise Notlar.

Birkaç ay önce Instagram‘a getirilen Notlar işlevi, başlangıçta basit bir özellik olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak Instagram bu özellik için ileriye yönelik büyük hedefler peşinde. Zira her yeni güncellemede Notlar için yenilikler geliyor. Öyle ki kısa süre önce Meta, Instagram Notlar’ı için 3 yeni özellik daha eklendiğini duyurdu.

Instagram Notlar’a dikkat çeken yenilikler geldi

Notlar için gelen yeni özellikler sırasıyla Notes Prompts, Notes @ Mentions ve Notes Likes. Bu özelliklerden Notes Prompts ile bir Instagram hikayesinde olduğu gibi takipçileriniz tıklayıp yanıtlamasına imkan sunuluyor. Örneğin bir kullanıcı ‘Mevcut ruh hali” şeklinde bir not paylaşıyor. İşte son güncelleme ile diğer takipçiler ruh hallerini paylaşarak yanıtlar verebiliyor.

Notes @ Mentions özelliği ise bahsetmeyle ilgili. Artık kullanıcılar tıpkı Hikayeler’de olduğu gibi Notlar’da da arkadaşlarını etiketleyebilecek. Üstelik etiketlenen kişiye direkt bildirim de gönderilecek.

Son olarak artık bir notu beğenmek için iki kez dokunabilir veya yanıt metin kutusunun yanındaki kalp simgesine tıklayabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu