Akıllı TelefonAndroidiOSWhatsApp

WhatsApp Kanalları Dünya Çapında Kullanıma Sunuldu

WhatsApp Kanalları özelliği ilk olarak haziran ayında duyuruldu. Yeni özellik bugün itibariyle 150'den fazla ülkede kullanıma sunuldu.

WhatsApp Kanalları, yöneticilerin takipçilerine metin, fotoğraf, video, çıkartma ve anket göndermesine olanak tanıyan tek yönlü yayınlardır. WhatsApp, insanların takip edebileceği binlerce kuruluşu, spor takımını, sanatçıyı ve düşünce liderini doğrudan WhatsApp içerisinde ağırladığını söylüyor.

Kanallar sohbetlerden ayrıdır ve takip etmeyi seçtiğiniz kişiler diğer takipçiler tarafından görülemez. WhatsApp, hem yöneticilerin hem de takipçilerin kişisel bilgilerini de koruduğunu belirtiyor. Konuya ilişkin WhatsApp’ın blog sayfasından yayınladığı açıklamaya göz atalım.

WhatsApp kanalları tüm dünyada kullanımda

Bugün 150’den fazla ülkede WhatsApp Kanallarını kullanıma açarak size önemsediğiniz güncellemeleri gizliliğinizden ödün vermeden almanın bir yolunu sunmanın heyecanını yaşıyoruz. İnsanların doğrudan WhatsApp’ta takip edebileceği binlerce kuruluşa, spor takımına, sanatçıya ve fikir liderine merhaba diyoruz.

Kanallara aşina değilseniz kısaca açıklayalım: Hedefimiz, gizliliğin en ön planda olduğu yayın hizmetini geliştirmek. Kanallar, sohbetlerinizden ayrıdır. Diğer takipçiler, kimleri takip ettiğinizi göremez. Ayrıca hem yöneticilerin hem de takipçilerin kişisel bilgilerini koruruz.

On ülkedeki başlangıç sürecinde çok fazla olumlu görüş aldık. Kanalları dünya genelinde kullanıma sunarken aşağıdaki güncellemeleri de yapıyoruz:

  • İyileştirilmiş Dizin – Artık takip edebileceğiniz kanalları, otomatik olarak ülkenize göre filtrelenmiş şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca en yeni, en aktif ve takipçi sayısına göre en popüler kanalları görebilirsiniz.
  • İfadeler – İfade simgelerini kullanarak tepki verebilir ve toplam ifade sayısını görebilirsiniz. Bıraktığınız ifadeler takipçilere gösterilmez.
  • Düzenleme – Yakında yöneticiler 30 gün boyunca Güncellemelerinde değişiklik yapma imkanına kavuşacak. Bu sürenin sonunda ise Güncellemeleri sunucularımızdan otomatik olarak sileceğiz.
  • İletme – Bir Güncellemeyi bir sohbete veya gruba ilettiğinizde, paylaşımınızda insanların daha fazla bilgi alabilmesi için kanalın bağlantısı da yer alacak.

Henüz yeni başlıyoruz ve kullanıcılardan aldığımız görüşlere dayalı olarak daha fazla özellik eklemeye ve Kanalları geliştirmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki aylarda, isteyen herkesin kanal oluşturmasına da imkan vereceğiz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu