Akıllı TelefonAndroidAppleGüncel Teknoloji HaberleriWhatsApp

WhatsApp İçin Güncelleme Geliyor, İşte Yenilikler

WhatsApp güncelleme sunarak kullanıcı deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Beta sürümünde yeni bir özellik daha fark edildi.

WhatsApp kısa süre önce kullanıcıların daha fazla etkileşim almalarını sağlamak için tek yönlü iletişim kanalları oluşturmasına olanak tanıyan “Kanallar” adlı yeni bir özelliği güncelleme ile kullanıma sundu. Bu kanallar standart sohbetlerden farklı şekilde çalışarak yöneticilerin hem yöneticiler hem de takipçiler için gizliliği korurken metin, resim, video, çıkartma ve anket gibi çeşitli içeriklerin paylaşılması sağladı. WhatsApp cephesinde yenilikler bitmiyor ve yeni sızıntılar bir özelliğin daha yolda olduğunu gösteriyor. Detaylara göz atalım…

Google Play Beta Programı aracılığıyla sunulan en son WhatsApp beta sürümünde (2.23.20.20), “yanıt çubuğu” adı verilen yeni bir özellik fark edildi. WABetaInfo’ya göre bu özellik, kullanıcıların mevcut ekrandan ayrılmadan resimlere, videolara ve GIF’lere hızlı bir şekilde yanıt vermesini sağlayarak konuşmaların akışını ve bağlamını iyileştiriyor. Yeni özellik, kesintileri en aza indirmeyi ve genel kullanıcı etkileşimi deneyimini geliştirmeyi amaçlamakta.

Bu özelliğe erişmek için Google Play Store’da en son WhatsApp beta güncellemesini yüklemeniz yeterli. WhatsApp, beta sürümünde sıklıkla farklı özellikleri test eder, ancak bunların hepsi kararlı sürümde yer almayabilir. Bazı özellikler kararlı sürüme entegre edilirken bazıları uygulamadan çıkarılabilir veya beta sürüme özel kalabilir.

WhatsAp ayrıca katılımcıları grup çağrılarına kolayca eklemek için kısayollar, uygulama içi alışveriş deneyimlerini iyileştirmek için “Akışlar” özelliğinin sunulması da dahil olmak üzere bir dizi güncellemeyle kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalışıyor. WhatsApp’ın ayrıca iPad uygulaması için de bir güncelleme hazırlanıyor.

Anlaşılan WhatsApp birden fazla güncelleme üzerinde çalışıyor ve bu yeni özellikler kullanıcı deneyimini daha geliştirecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu