WhatsApp Android İçin Çoklu Hesap Desteği Kullanıma Sunuldu

WhatsApp Android uygulamasında beta versiyonda olan çoklu hesap desteği şimdi tüm kullanıcılar için yayında.

Mark Zuckerberg, Ağustos ayındaki beta sürümünün ardından kullanıcıların tek bir cihazda iki WhatsApp hesabına sahip olmasına olanak tanıyan yeni bir WhatsApp özelliği duyurdu. WhatsApp Android uygulamasında kullanıma sunulan çoklu hesap desteğinin ayrıntıları WhatsApp blog sayfasında yayınlandı.

Bu güncelleme, iş ve kişisel hesaplarınızı yönetme şeklinizi basitleştirerek her seferinde oturum kapatma veya iki telefon taşıma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. İkinci bir WhatsApp hesabı oluşturmak için ikinci bir telefon numarasına ve SIM karta ya da çoklu SIM veya eSIM’i destekleyen bir telefona ihtiyacınız olacak. WhatsApp ayarlarınıza erişin, adınızın yanındaki oka tıklayın ve “Hesap ekle”yi seçin. Her hesap için gizlilik ve bildirim ayarlarını kişiselleştirebilirsiniz.

Her cihazda ayrı WhatsApp hesapları yapılandırmak yerine, çeşitli hesaplara erişmek ve bunlar arasında geçiş yapmak için birincil cihazınızdaki tek bir uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

WhatsApp’ta Çoklu Hesap özelliği önümüzdeki haftalarda ve aylarda kademeli olarak Android kullanıcılarına sunulacak. Ancak bu özelliğin iOS cihazlar için kullanılabilirliği hakkında henüz bir bilgi yok. WhatsApp’tan konu hakkında yapılan açıklamaya göz atalım.

WhatsApp Android İçin Çoklu Hesap Desteği Hakkında

Bir WhatsApp hesabınızın olmasından daha iyi ne olabilir? Elbette iki hesabınızın olması.

Bugün, iki ayrı WhatsApp hesabına aynı anda giriş yapma olanağını kullanıma sunuyoruz. İş hesabınız ve kişisel hesabınız gibi iki hesap arasında geçiş yaparken son derece faydalı olan bu özellik sayesinde artık her seferinde çıkış yapmanıza, iki telefon taşımanıza veya yanlış yerden mesajlaşma konusunda endişelenmenize gerek yok.

İkinci bir hesabı ayarlamak için ikinci bir telefon numarasına ve SIM karta ya da çoklu SIM veya eSIM özellikli bir telefona ihtiyacınız olacak. WhatsApp ayarlarınızı açın, adınızın yanındaki oka tıklayın ve “Hesap ekle” düğmesine tıklayın. Hesapların gizlilik ve bildirim ayarlarını ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz.

Sadece resmi WhatsApp’ı kullanmanızı ve telefonunuzda daha fazla hesap açmak üzere taklit veya sahte sürümler indirmemenizi önemle hatırlatmak isteriz. Mesajlarınızın güvenli ve gizli olması, ancak resmi WhatsApp‘ı kullandığınızda mümkündür.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu