Giyilebilir Teknoloji

Valve’den Sanal Gerçeklik Atağı

Bilgisayar oyunu sektörünün dominant ismi olan Valve geçtiğimiz sene HTC ile birlikte Vive VR sistemini geliştirerek bu alanda ciddi bir adım atmıştı.

İki şirketin kurduğu birliktelik hala iyi bir birliktelik olsa bile şirketin çok fazla kaynağa sahip olmadığını düşünebiliriz. Ancak donanım mühendisi Alan Yates’e göre VR bölümü Valve‘in üçte birini oluşturuyor ve ürünün gelecek nesilleri araştırılıyor.

Yazılı Açıklama 

Yates Reddit’te bulunan Vive alt başlığına yaptığı açıklamada Valve’de Michael Abrash ile beraber AR/VR araştırma ekibinde olduğu için mutlu olduğunu dile getirdi. Küçük bir takım olmalarına rağmen şirketin üçte birine bedel olduklarını söyleyen Yates bu teknolojinin arkasında yatan zor donanımsal problemlerin üstesinden gelerek yeni nesil tüketici başlıklıları için çözümler ürettiklerini belirtti.

İlginizi Çekebilir: Samsung, Galaxy On7 2016 Modelini Hazırlıyor

Half-Life 3

Şirket bünyesinden gelen her açıklamanın içerisinde Half-Life 3‘e dair bir bilgi kırıntısı aranıyor. Her oyun açıkalaması ya da güncellemeden bir anlam çıkarmaya çalışan oyun dünyası takipçilerinin farklı bir bekleyişe düşmeleri gerekiyor olabilir. Belki de Half-Life 3 için yeni nesil sanal gerçeklik başlıklarını beklemeliyiz.

Huawei, Mobil Dünyasında Vites Düşürdü

huawei - teknoburada
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu