Akıllı TelefonSosyal MedyaTeknoloji

Twitter’a iki yeni özellik geldi

Popüler mikroblog sitesi Twitter, kullanıcı deneyimi artıracak iki yeni özelliği platforma dahil etti. Söz konusu özelliklerden ilkinde kullanıcılar artık tweet yanıt sayılarını görebilecek. Daha önce retweet ve beğeni sayılarını tweet’in hemen altında belirten Twitter, yanıt sayısını da göstererek uygulama içerisinde etkileşimi daha da artırmayı hedefliyor. Tweet’e verilen yanıt sayısından yola çıkarak tweet altında kullanıcılar arasında bir tartışma ortamının oluşup oluşmadığı ve etkileşimin ne derece yoğun yaşandığı anlaşılabilir.

Twitter

Twitter ayrıca geçen yıldan bu yana web sürümde kullanılan konuşma sıralama özelliğini mobil uygulamada da aktif duruma getirdi. Herhangi bir tweet’e verilen yanıtlar daha önce kronolojik olarak sıralanıyordu. Yeni düzende ise Tweet’e yanıt atılan popüler tweetler (popüler tweet’e verilen yanıtlar dahil) daha üstte görünecek.

Son olarak; Twitter’ın bahsi geçen yenilikleri kademeli olarak dağıttığını belirtelim.

>> İlginizi çekebilir; LG V20 Türkiye Fiyatı ne olacak?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu