Elon Musk’ın Yalananını Kendi Sitesi Ortaya Çıkardı

Elon Musk, yaptığı paylaşımla takipçilerini kandırdı. Gerçeği ise kendi getirdiği Twitter özelliği ortaya çıkardı.

Elon Musk, Twitter’ı yaklaşık 44 milyar dolar gibi rekor bir bedelle satın aldığında pek çok yeni özelliği de kullanıma sundu. Bunlardan en çok dikkat çekeni isteyen herkesin Mavi Tik almasını sağlayan Premium aboneliğiyken, bir diğeri ise dezenformasyonun önüne geçmeyi amaçlayan bir açıklama sistemi oldu. Sistem, bugüne kadar pek çok yalan ve kafa karışıklığının önüne geçti. Şimdi ise Elon Musk’ın yalanını ortaya çıkardı.

Elon Musk, Twitter’da İfşalandı

Elon Musk, oldukça yoğun ve hareketli günler geçiriyor. Çünkü sahibi olduğu  şirket SpaceX şu sıralar Starship roketiyle oldukça meşgul. Dünyanın en güçlü roketi olarak da bilinen uzay aracı, dün fırlatıldı ve ne yazık ki başarılı fırlatmaya rağmen istenilen sonucu veremedi. Şirket, 8. dakikada bağlantıyı kaybettiği Starship’in yaratabileceği tahribatı engellemek için “Uçuş Sonlandırma Sistemi’ni” devreye soktu. Yine de bu bir başarısızlık değil.

SpaceX ekibi fırlatma esnasında topladıkları verileri değerlendirecek ve daha iyi bir sonuç için çalışmalara başlayacak. Elon Musk ise patlamadan ders çıkarmak yerine bardağın dolu tarafını görmeyi tercih etti. Twitter’dan bir fotoğraf paylaşan ünlü milyarder adeta eseriyle insanlara şov yaptı. Ancak kritik bir hata, Twitter sayesinde ortaya çıktı.

Tweet’e okuyucular tarafından eklenen bilgi, Elon Musk’ın paylaştığı roket görüntülerinin sahte olduğunu ortaya çıkardı. Aslında görsel Alex Svan isimli bir 3D sanatçısının hazırladığı bir görseldi. Evet oldukça gerçekçi ama tamamen sahte. Tahmin edebileceğiniz üzere ünlü milyarderin kendi platformunda dalga konusu olması ise çok uzun sürmedi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu