GenelSosyal MedyaTikTok

Tiktok Artık Katlanabilir Telefonlarda Daha İyi Görünecek!

Günümüzün popüler kısa video izleme sosyal ağı Tiktok, katlanabilir telefon ve tabletleri destekleyecek yeni güncellemesini aldı.

19 Aralık 2023 20:04

Sosyal medya uygulamalarını hepimiz kullanıyoruz. Uzun süreler vakit geçirdiğimiz İnstagram, X(eski adıyla Twitter), Tiktok, Facebook vb gibi uygulamaların tablet ve katlanabilir telefonlarla uyumu çok kötü durumda. Örneğin İnstagram geçtiğimiz ağustos ayında telefon ve katlanabilir cihazlar için desteğini getirdi. Özellikle bu sosyal medya uygulamalarını katlanabilir  modellerine daha uyumlu hale getiren Samsung, diğer firmaların başında geliyor. Kullanıcı sayısı ile tüm dünyayı resmen ele geçirmiş, ülkemiz içinde zaman zaman tehlike arz eden Tiktok uygulaması, sonunda tablet ve katlanabilir telefonlar için güncelleme yayınladı.

Tiktok tablet

Tablet ve Katlanabilir Telefon Kullanıcıları İçin TikTok Güncellemesi Geldi

Son TikTok güncellemesiyle birlikte tablet ve katlanabilir cihazlardaki can sıkan en boy oranı sorunu ortadan kalkıyor. Bu şekilde daha akıcı ve orantısal bir görüntü elde edilecek. Firmanın yayınladığı satır başlıkları ise şunlar:

  • Net video akışı: İçeriği gelişmiş netlikte sergileyen daha iyileştirilmiş bir video akışının keyfini çıkarın.
  • Basitleştirilmiş gezinme çubukları: En sevdiğiniz özelliklere ve sekmelere kolay erişim için ekranın üst ve alt kısmındaki şık gezinme çubuklarıyla TikTok’ta zahmetsizce gezinin.
  • Yatay veya dikey kullanım desteği: Cihazınızı nasıl tuttuğunuz önemli değil, TikTok artık yatay veya dikey yönde çalışacak.
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu