GenelSosyal Medya

TBMM Açıkladı: TikTok, Türkiye’de Yasaklanabilir

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, olası TikTok yasağı konusunun gündemde olduğunu açıkladı.

Sosyal medya bağımlılığı her geçen gün artıyor. Günümüzde pek çok insan, vaktinin çoğunu Facebook, Twitter, Instagram ve TikTok gibi platfomrlarda geçiriyor. Bu durum her ne kadar on binlerce içerik üretici yeni iş olanakları oluştursa da sorunları da beraberinde getirdi. Dikkat çekmek için kelimenin tam anlamıyla “saçmalayan” içerik üreticiler, ülke gündemine damga vurdu. Son olarak yaşanan olaylardan sonra devreye giren TBMM, TikTok yasağı gündemde açıklaması yaptı.

TBMM Açıkladı: TikTok, Türkiye’de Yasaklanabilir

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, olası TikTok yasağı konusunun gündemde olduğunu açıkladı.  Konuyla ilgili konuşmasında ise şu ifadelere yer verildi.

tiktok
tiktok

“Buradan tüm milletimize bir çağrıda bulunmak istiyorum. 7 Aralık tarihinde TikTok’un Türkiye ve Avrasya Tik temsilcisi Emir Gelen beyi davet ettik. Gelecek ve bu konularla ilgili açıklama yapacak. Biz Dijital Mecralar Komisyonu olarak başta bant daraltma, yayın yasağının getirilmesi, reklam yasağının getirilmesi ve gerekirse lisans iptali olmak üzere tüm dijital mecralarla ilgili çok ciddi bir çalışma içerisindeyiz bunu kamuoyuna açıklamak isterim.”

Yayman sadece TikTok için değil tüm platformlar için çalışma yaptıklarını da duyurdu. “Başta TikTok olmak üzere kendilerine sosyal medya fenomeni diyen bazı insanların ki onların neyin fenomeni olduğunu asla bilmiyoruz ve ne yaptıklarını bilmiyoruz. Bu konuyla ilgili TBMM’de bir torba yasa hazırlığı var. Özellikle gelirlerinin araştırılması, muhasebeleştirilmesi, vergilendirilmesi konusunda çok çok ciddi adımlar atacağız.” dedi.

Ayrıca: “TikTok başta olmak üzere dijital mecralarda milletimize yönelik, ahlakımıza yönelik, ailemize yönelik, çocuklarımıza yönelik, başta müstehcenlik olmak üzere uygulamalar asla tasvip edilemez ve bu insanların iyi bir iş yapıyor gibi ortaya çıkması ve bunlara bağış yapılması zaten meleşenin vahametini ortaya koymaktadır” ifadelerini kullandı.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Oğuz Çakır

Uzun süredir çeşitli platformlarda devam eden teknoloji editörü kariyerime TeknoBurada.Net'te Yazı İşleri Müdürü olarak devam ediyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu