AppleGiyilebilir TeknolojiGüncel Teknoloji HaberleriTikTok

TikTok Artık Resmen Apple Vision Pro’da

Popüler sosyal medya platformlarından olan TikTok, kendini gerçekten pahalı bir mekanda konumlandırdı ve Vision Pro için uygulama yayınlandı.

TikTok, Apple‘ın Vision Pro kulaklığı için popüler video platformunu artırılmış gerçeklik dünyasına taşıyan yeni bir uygulama yayınladı. Artık kullanıcılar TikTok’un keyfini tanıdık bir şekilde çıkarabilecek, aynı zamanda Vision Pro’nun özelliklerinden de en iyi şekilde yararlanabilecek.

TikTok Artık Gerçekten Kafanızda

Uygulamanın düzeni, dikey olarak oynatılan videolar ve tam orada beğenme, yorum yapma ve paylaşma düğmeleriyle uygulamayı telefonda kullanmayı hatırlatacak. Ancak Vision Pro’daki ekstra alan sayesinde yorumları ve içerik oluşturucu bilgilerini videonun önüne geçmeden görmeyi kolaylaştırıldı.

Bir süre önce TikTok, Vision Pro’ya özel olarak bu uygulamayı oluşturmayla ilgili bazı haberler paylaşmıştı. İnsanların videoları çevrelerindeki gerçek dünyayı izleyerek veya ay gibi tamamen sanal bir alanda izlemelerine olanak sağlamak için tasarlandı. Ayrıca kulaklıktaki diğer uygulamalarla da iyi çalışacak şekilde tasarlandı.

TikTok artırılmış gerçekliğe dalarken, yayın alanındaki diğer büyük isimler de daha temkinli davranıyor. Disney, Vision Pro kullanıcıları için 3D filmler sunuyor ve Amazon Prime Video gibi diğer hizmetler de dahil. Ancak Netflix ve YouTube katılmak için acele etmiyorlar. Temel bilgilere bağlı kalarak kullanıcılara tarayıcı üzerinden izlemeyi öneriyorlar, ancak YouTube gelecekte bir uygulama yapmayı düşünüyor olabilir.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu