GenelOyun Haberleri

Artık Satılmayan Oyunun Steam Key’i 400 Dolara Satılıyor

Çıktığı gibi eleştirilerin hedefi olan ve satıştan kaldırılan The Day Before, kara borsada 400$ karşılığında satılıyor.

2021’de duyurulan ve sadece birkaç hafta önce satışa çıkan The Day Before, adını oyun tarihine altın harflerle yazdırdı. Ne yazık ki bunu pozitif anlamda söylediğimi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Oyun bir felaket olarak satışa çıktı ve neredeyse her yönüyle eleştirilerin hedefi oldu.

Hatta The Day Before herkes için o kadar büyük bie hayal kırıklığı oldu ki geliştirici şirket satışa çıktıktan sadece günler sonra iflasını açıkladı ve oyunu satıştan kaldırdı. Elbette ki bu yaşananlardan sonra kimsenin söz konusu oyunu oynamak istemeyeceğini düşünebilirsiniz. Ancak kesinlikle yanılmış olursunuz çünkü, bazı kişiler oyunun Steam key’i için 400 $’a varan ücretler ödemeye hazır.

The Day Before, Kara Borsaya Düştü

Eğer bilmiyorsanız, Steam key’leri platformdan oyun alırken kullanabileceğiniz eşsiz kodlardır. Günümüzde pek çok kişi tarafından daha ucuza oyun almak için kullanılan bu yöntem, bazen ilginç gelişmelerin de yaşanmasına neden olabiliyor. Tıpkı The Day Before örneğinde olduğu gibi.

the day before

Ortaya çıkan bilgilere göre artık satılmayan oyunun Steam key’leri 200-400 $ arasında karaborsada alıcı buluyor. İşin ilginç yanı ise oyunun online bir yapı sunuyor ve sunucuların ne zaman kadar açık olacağını kimse bilmiyor. Yani satın alınan 400 $ değerindeki Steam key bir hafta sonra tamamen değersiz olabilir.

Peki insanlar neden bu oyuna bu kadar para veriyor? Aslında bu sorunun cevabı tamamen psikoloji. The Day Before, çıkar çıkmaz bir hayal kırıklığı olarak ün yaptı ve oyunun satıştan kaldırılması meraklı insan sayısını artırdı. Piyasadaki Steam key sayısı da meraklı insan sayısından az olunca beklenti sadece arttı. Bu da arz/talep dengesinin bozulmasına ve fiyatın artmasına neden oldu

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu