Telegram İçin Çok Önemli Bir Güncelleme Yayınlandı

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram için önemli gelişmelerin yer aldığı kapsamlı bir güncelleme başladı.

Telegram, yanıt verirken belirli mesaj bölümlerini alıntılama, farklı sohbetlere yanıt gönderme, metne alıntı biçimlendirmesi ekleme, bağlantı önizlemelerini yapılandırma, hesabınızın rengini özelleştirme ve çok daha fazlasını içeren yeni özelliklerle dolu bir güncelleme almaya başladı. Telegram için yayınlanan son güncelleme Android (Google Play veya Telegram‘ın web sitesi) ve iOS‘ta (App Store) mevcut olup, indirebilirsiniz.

Mesajların Belirli Bölümlerinden Alıntı Yapın

Artık kullanıcılar yanıt verirken mesajların belirli bölümlerini alıntılayabiliyor ve böylece yanıtlarında kesinlik sağlanabiliyor. Mesaja dokunup basılı tutarak metni seçip ‘Alıntı’yı seçebilirsiniz. Bu özellik seçilen metni hoş bir animasyonla vurgular.

Diğer Sohbetlere Yanıt Gönder

Bugünden itibaren, daha özel bir görüşme yapmak veya tartışmaları farklı bir gruba veya kanala kaydırmak için diğer sohbetlere yanıt gönderebilirsiniz. Giriş alanının üzerindeki yanıt çubuğuna dokunmanız, ‘Başka Bir Sohbette Yanıtla’yı seçmeniz ve hedefinizi seçmeniz yeterlidir.

Alıntı Biçimlendirmesi

Başkalarından doğrudan alıntı yapmanın yanı sıra, herhangi bir metne alıntı formatı ekleyebilir, hatta tek bir yanıtta birden fazla alıntıyı birleştirebilirsiniz. Telegram, geliştirilmiş içerik menüsü aracılığıyla biçimlendirme seçeneklerini daha erişilebilir hale getirdi.

Ayarlanabilir Bağlantı Önizlemeleri

Güncelleme, mesajlarınızdaki bağlantı önizlemeleri üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Medyanın boyutunu ayarlayabilir, önizlemenin mesajınızın üstünde mi yoksa altında mı görüntüleneceğini seçebilir ve birden fazla bağlantı mevcut olduğunda hangi bağlantının önizleneceğini seçebilirsiniz. Önizleme alanında herhangi bir yere dokunabildiğiniz için bağlantıları açmak artık daha kolay.

Yanıtlama, İletme ve Bağlantı Ayarları

Yanıtlarken, iletileri iletirken (yanıtlardaki bağlantılar da dahil olmak üzere) veya üç eylemi birlikte gerçekleştirirken, artık menüdeki yeni sekmeleri kullanarak tüm ayarlara rahatlıkla erişebilirsiniz.

Hesap Renkleri

Telegram Premium kullanıcıları, hesapları için bir renk veya renk kombinasyonu seçerek hesaplarını kişiselleştirebilirler. Bu değişiklik tüm gruplardaki adlarının rengini, gönderdikleri bağlantıları ve mesajlarına verilen yanıtları etkiler. Kullanıcılar ayrıca, başkaları mesajlarından alıntı yaptığında veya yanıt verdiğinde mesajları için benzersiz bir arka plan oluşturmak üzere bir simge seçebilirler.

Android kullanıcıları için Ayarlar > Sohbet Ayarları > Ad Rengini Değiştir’e giderek bir hesap rengi ayarlayın. iOS’ta Ayarlar > Görünüm > Adınızın Rengi’ne gidin. Bu ayarlar aynı zamanda Seviye 5 veya üstüne yükseltilmiş kanallar için de mevcuttur.

Hikaye İyileştirmeleri

Ağustos ayında kullanıma sunulan Telegram Stories artık videoları ileri ve geri sarmanıza olanak tanıyor. Oynatmayı kontrol etmek için ekranı basılı tutup sağa veya sola kaydırmanız yeterlidir. Daha iyi selfieler için özelleştirilebilir sıcaklık ve yoğunluk ayarlarına sahip ön flaşı kullanın.

Flaş ayarlarını yapmak için ön kamerayı bir hikaye için kullanırken ⚡ simgesini basılı tutun. Telegram Hikaye’de yeniyseniz, hızlı bir eğitim, onları ilk kez açtığınızda temel gezinme hareketlerini kapsar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu