Akıllı TelefonGüncel Teknoloji HaberleriTelegram

Telegram Güncellemesi Birçok Yeni Özellik Getiriyor

En son Telegram güncellemesi Hikayeler, çift kamera modu ve daha fazlasını getiriyor. Tüm bu gelişmelerin detaylarına bakalım.

Beklenen Telegram güncellemesi dağıtıma sunuluyor. Şirket, haziran ayında yaptığı açıklama doğrultusunda Stories / Hikayeler özelliğini başlattı. Bu yeni özellik içerisinde, çift kamera modu, ayrıntılı gizlilik ayarları ve ayarlanabilir süre seçenekleri sunar. Telegram’ın 10. yılına denk gelen bu son güncelleme neler içeriyor göz atalım.

Telgraf Hikayeleri

Telegram artık kısa güncellemeleri ekranınızın üst kısmında görüntüleyen yeni bir özellik olan Hikayeler’i sunuyor. Hikayeler genişletilebilir bir bölüm olarak görünür ve sohbet listenizi ve klasörlerinizi gözden kaçırmadan onları görüntülemenizi sağlar.

Çift Kamera Modu

Hikayeler, cihazınızın hem ön hem de arka kameralarındaki anları aynı anda yakalayabilir. Kapsamlı bir görünüm sağlamak için kayıt sırasında kameralar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Çıkartmalar, Konumlar ve Başlıklar Ekleme

Hikayeler, Telegram’ın medya düzenleyicisine sahiptir ve güncellemelerinizi metin, çizimler, çıkartmalar ve konum etiketleriyle geliştirmenizi sağlar.

Daha fazla bağlam, arkadaşlarınızı etiketleme veya bağlantı ekleme için altyazılar da ekleyebilirsiniz. Ek olarak, galerinizden resimler ekleyebilir veya GIF’leri ve web resimlerini arayabilirsiniz.

Gelişmiş Gizlilik Ayarları

Bir hikayeyi paylaşırken, dört gizlilik ayarından birini seçebilirsiniz: Herkes, Kişilerim, Yakın Arkadaşlar ve Seçilen Kişiler.

Her seçenek, belirli kullanıcıları dahil etmek veya hariç tutmak için özelleştirilebilir. Ayrıca hikayenizi görmeyecek kullanıcıların bir listesini oluşturabilir ve gizliliğinizi korumak için ekran görüntülerini devre dışı bırakabilirsiniz.

Profillerdeki Hikayeler

Hikayeler 6, 12, 24 veya 48 saat sürebilir. Bunları profilinizde görsel olarak çekici bir ızgara biçiminde görüntüleyebilirsiniz.

Bu, hem eski hem de yeni kişilerin, karar verdiğiniz sürece öne çıkanlarınızı görmesine olanak tanır. Profilinizdeki her hikayenin kendi gizlilik ayarları olabilir.

Düzenleme Kolaylaştı

Diğer platformların aksine, hikayenizin herhangi bir yönünü istediğiniz zaman yeniden başlamanıza gerek kalmadan düzenleyebilirsiniz.

Bu, görünürlüğü, altyazıları, metni, çıkartmaları ve daha fazlasını ayarlamayı içerir. Bir hikayeyi düzenlemek için orijinal cihazda hikayeye erişin ve Düzenle seçeneğine dokunun.

İstatistikleri ve Gizliliği Görüntüle

Birisi hikayenizi görüntülediğinde, onun adını görüntüleyen listesinde göreceksiniz. Tepkileri ve görünümleri izlemek için bu listeyi filtreleyebilir ve sıralayabilirsiniz.

Gizli Mod, premium kullanıcılar için son görüntülemeleri silerek ve görüntüleme etkinliklerini sınırlı bir süre için gizleyerek ek gizlilik sunar.

Kullanılabilirlik

Telegram’ın en yeni güncellemesi şimdi yayında. Android kullanıcıları güncellemeyi Google Play veya Telegram’ın web sitesinden indirebilir, iOS kullanıcıları ise App Store’dan indirebilir. 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu