Akıllı TelefonAndroidGenelSony

Sony Xperia XZ ikinci indirimini aldı!

Akıllı telefon pazarının en önemli oyuncularından birisi olan Japon teknoloji devi Sony için son yıllarda işler pek iyi gitmiyor. Bunun temel sebebi nedir bilemiyoruz ama Sony’nin yıllardan beri sürdürdüğü aynı tasarım anlayışından kullanıcıların ciddi anlamda sıkıldığına şahit oluyoruz. OmniBallance tasarım anlayışı ile yoluna devam etme kararı alan üreticinin 2017 yılında ciddi bir değişim geçirmesi gerektiği ise ortadaki en büyük gerçek. Xperia Z serisini bırakıp Xperia X serisi ile yoluna devam etme kararı alan Sony‘nin ürün gamını geliştirirken amiral gemisi pazarından neredeyse çekildiğine şahit oluyoruz. Xperia X Performance ve Xperia XZ ile bu açığı kapatmak isteyen üreticinin daha büyük ekranlı bir modele ihtiyacı olduğu ise ortadaki en büyük gerçeklerden birisi. Akıllı telefon pazarının kamera sensör üretimini neredeyse tek başına karşılayan üretici Samsung gibi kendi sensörünü (ISOCELL) üreten bir üreticiye bile kamera sensörü satma başarısını gösteriyor. Ülkemizde geçtiğimiz ay satışa sunulan Sony Xperia XZ, Amerika’da 2. kez indirime gitti.

Sony Xperia XZ
Sony Xperia XZ

699 dolar fiyat etiketi ile pazara sunulan Xperia XZ, bu ayın başında 649 dolara indirildi. Bugün ise 580 dolara gerileyen Xperia XZ‘nin ülkemiz pazarında 2700 TL‘de n satışa sunulan Xperia XZ‘nin bir miktar geri gelmesi gerektiği ortadaki bir diğer gerçek. LG G5’in 2000 TL bandının altına düştüğü ve Samsung Galaxy S7’nin 2300 TL seviyelerinde fiyata sahip olduğu bir ortamda Sony‘nin rakiplerinden daha agresif bir plan yapması gerekiyor. Bakalım Amerika’da başlayan indirim rüzgarından ülkemiz kullanıcıları faydalanabilecek mi?

iPhone 8 ile ilgili yeni haberler var!

iPhone 8
iPhone 8
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu