Snapdragon 8 Gen 3 Tanıtım Tarihi Açıklandı

Snapdragon 8 Gen 3 için beklenen resmi tanıtım tarihi açıklandı. Amiral gemisi işlemci, 25 Ekim'deki Snapdragon Zirvesi'nde duyurulacak.

Qualcomm, yeni nesil amiral gemisi mobil işlemci birimi Snapdragon 8 Gen 3‘ü çok yakında duyurmaya hazırlanıyor. Bu yıl ve gelecek yıl ki birçok amiral gemisi telefona güç verecek olan Snapdragon 8 Gen 3 tanıtım tarihine ve işlemci biriminin neler sunacağına göz atalım.

Snapdragon 8 Gen 3 Tanıtım Tarihi

Çip tasarımcısı, Snapdragon Zirvesi tarihlerini resmi X hesabında (eski adıyla Twitter) duyurdu. Bu konferans Hawaii’de gerçekleştirilecek ve ayrıca çevrimiçi olarak canlı yayınlanacak. Qualcomm’un 8. yıllık Snapdragon Zirvesi 25 Ekim 2023’te Salı günü başlayacak.

Snapdragon 8 Gen 3’ün 2+3+3+1 çekirdek yapısında bir mimariye sahip olması bekleniyor. Bu çekirdekler aynı zamanda gelişmiş güç verimliliği ve performansı sunacak yükseltilmiş ARM çekirdekleridir. Adreno 750 GPU’nun eşlik edeceği işlemci ilk olarak Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro modellerin kullanılacak.

Xiaomi 14 serisinin ardından OnePlus 12, iQOO 12 serisi, Realme GT 5 Pro, Meizu 21 serisi, Red Magic 9 serisi, Honor Magic 6 serisi ve OPPO X7 serisi dahil olmak üzere birçok markanın art arda Snapdragon 8 Gen 3’lü telefonları piyasaya sürmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu