Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip6’da Qualcomm’a Güvenecek

Yeni bir rapora göre Samsung, yaz döneminde duyuracağı Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6 modellerinde Snapdragon 8 Gen 3'ü kullanacak.

Güney Kore’da yayın yapan The Elec sitesine göre Samsung, Exynos çiplerini yakında çıkacak Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6‘da kullanmayacak. Samsung, katlanabilir telefonlarının tümünü yalnızca Snapdragon çipleriyle güçlendirecek. Dolayısıyla şirketin 6. nesil katlanabilir cihazlarda bir kez daha Snapdragon yonga seti kullanması sürpriz olmayacaktır.

Ancak Samsung, son birkaç nesilde şirket içi silikonunun hem performansını hem de güç verimliliğini artırdı ve hedef muhtemelen maliyetlerden tasarruf ederken akıllı telefon işi üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak.

Aslında Exynos’un Snapdragon muadilinden biraz veya önemli ölçüde daha kötü performans gösterme konusunda bir geçmişi var. Şimdi nihayet Exynos’un Qualcomm’a yetiştiği görülüyor. Yakın tarihli bir rapor, yakında çıkacak Exynos 2500 yonga setinin güç verimliliği açısından Snapdragon 8 Gen 4‘ten daha iyi performans göstereceğini öne sürüyor. Bununla birlikte, yeni yonga seti muhtemelen S25 serisiyle piyasaya çıkacak.

Exynos 2400, Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip6 İçin Verimli Olmayabilir

Güneu Kore yayınına göre, tüm başarılara rağmen Samsung MX (akıllı telefon iş birimi), katlanabilir telefonlar söz konusu olduğunda Qualcomm ile ortaklığını sürdürmeye karar verdi.

Rapora göre Samsung, güç verimliliği ihtiyacını karşılamadığı için mevcut Exynos 2400 yonga setini kullanmaktan kaçınıyor. Galaxy Z Flip serisinin 3700mAh bataryası burada beklentileri karşılamayan bir pil ömrü sunabilir.

Samsung’un Z Flip 6’nın içine 3880mAh kapasite sığdırmayı başardığına dair söylentiler olsa da, bunu tipik 4000mAh pil olarak tanıtabilir (ki bu doğruysa Galaxy S24 ile aynı olacaktır), ancak bu kapasite bir amiral gemisi akıllı telefon için hala yeterli değil.

Son olarak bu gelişme, Samsung’un kendisi için uygun maliyetli olmasa bile güç verimliliğine öncelik vermesini açıkça göstergesi. Samsung’un yeni nesil katlanabilir telefonları temmuz ayında çıkış yapacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu