Snapdragon 8 Gen 3 Kullanan İlk Telefon Hangisi Olacak?

Android dünyanın en güçlü işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3 çok yakında tanıtılıyor. Bu canavara sahip ilk telefonu hangi marka üretecek ?

Teknoloji dünyası durmak bilmeden gelişiyor. Markalar birbiriyle rekabet edebilmek için en iyi teknolojileri ürünlerine entegre ediyor. İşte bu rekabet sonucunda akıllı telefon almamızı belirleyen önemli bir etken de hız oluyor. Android dünyasının rakipsiz işlemci markası Qualcoom, hali hazırda Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisiyle akıllı telefonlara güç veriyor. Birkaç gün sonra ‘Snapdragon Summit’ etkinliğinde en yeni işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisini tanıtacak. Bakalım Qualcoom’un en yeni işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi ile üretilecek telefon markaları hangileri ?

Canavar 8 Gen 3 İşlemcisi İlk Hangi Telefonda Kullanılacak ?

Geçtiğimiz ay Apple iPhone 15 serisiyle birlikte A17 Pro Bionic işlemcisini tanıttı. 3 nm işlem teknolojisine sahip ilk işlemci olan A17 Pro, akıllı telefon pazarında dengeleri değiştirdi. 8 Gen 2 işlemcisinden daha performanslı olan A17 Pro, resmen Qualcoom’a korku saldı.

Android pazarının en güçlü işlemcisi 8 Gen 3, 24 Ekim tarihinde ‘Snapdragon Summit’ etkinliğinde tanıtılacak. Bu işlemci tanıtıldıktan birkaç gün sonra Xiaomi 14 serisinin tanıtılması bekleniyor. Bu seri de Qualcoom’un en hızlı işlemcisi 8 Gen 3’ün kullanılması bekleniyor. Son çıkan sızıntılar Xiaomi 14 ve 14 Pro modellerinin 27 Ekim tarihinde yani 8 Gen 3’ün tanıtımından 3 gün sonra duyurulması bekleniyor.

Xiaomi 14 serisinden hemen sonra 7 Kasım tarihinde ise iQOO 12 serisi ile birlikte 8 Gen 3 işlemcisini kullanılması bekleniyor. Ayıca Vivo X100 Pro+ serisi ve OnePlus 12 serisinin bu işlemci ile çalışması öngörülüyor.

Ziraa 8 Gen 3 işlemcisi 1+5+2 çekirdek kümesine sahip olacak işlemci; 2 x 2.27, 5 x 2.96 ve 1 x 3.19 GHz çekirdeklerine ek olarak Adreno 750 grafik birimine sahip olacak. Bu işlemci verimlilik tarafından oldukça iyi olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu