Akıllı TelefonAppleGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung ve Apple Rekabetince Zirve Yine Değişti

Samsung ve Apple mobil dünyasının ilk ikisinde yer alıyor. 2024 yılı ile birlikte Samsung yeniden rakibini geçmeyi başardı.

iPhone 15 serinin çok satmasının ardından 2023 yılı Apple adına başarılarla geçti. Marka özellikle son çeyrekteki satışlarla birlikte yıl genelinde telefon satışları itibariyle bir numarada yer almayı başardı. Şimdi Samsung satışları toparladı ve 2024’e iyi bir başlangıç ​​yaptı. Araştırma firması Counterpoint Research’e göre Güney Koreli şirket, akıllı telefon pazarındaki liderliğini yeniden kazanmayı başardı. Samsung ve Apple arasındaki rekabette son duruma göz atıyoruz.

Samsung ve Apple Arasında Kıyasıya Rekabet

Counterpoint Research tarafından hazırlanan bir rapora göre, amiral gemisi Galaxy S24 serisinin Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başarılı satışları, Samsung’u akıllı telefon satışlarında yeniden zirveye taşıdı. Hatırlayalım, Samsung son iki yıldır ilk kez geçen yıl zirveyi Apple’a kaptırdı.

Galaxy S24 yapay zeka

Samsung, şubat ayında 19,69 milyon cihaz satarken, bunun tüm akıllı telefon satışlarının %20’sine tekabül ettiği belirtiliyor. Bu rakamın 6,53 milyonunu Galaxy S24 serisi oluştururken, Apple aynı dönemde 17,41 milyon cihaz sattı; bu da toplam satışların %18’ini oluşturdu.

Samsung, %34 pazar payıyla Avrupa pazarında en büyük akıllı telefon tedarikçisi oldu. Üstelik Apple’ın geleneksel olarak hakim olduğu ABD’de Güney Koreli şirket, bu yılın Ocak ayında payını %20’den %36’ya çıkarmayı başardı. Apple’ın iç pazardaki payı aynı dönemde %64’ten %48’e düştü.

Bu yıl Samsung’un amiral gemilerinin müşteri memnuniyeti açısından ilk kez iPhone’u geçmesi de satışların artmasına neden olan önemli bir etken.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu