Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung Telefon Satışları Dolu Dizgin, Sıralama Yeniden Değişti

Başta Galaxy S24 serisi olmak üzere Samsung telefon satışları yüzleri güldürüyor. Güney Koreli marka yeniden zirveye yükseldi.

Samsung‘un yapay zeka konusunda sundukları işe yaramış görünüyor. Şubat 2024’te Samsung, akıllı telefon satışları itibariyle yeniden Apple’ı geçmeyi başardı.

Bu yılın Şubat ayında Samsung, akıllı telefon satışlarında beş ay aradan sonra yeniden Appe’ı geçerek dünyanın bir numarası olmayı başardı. Counterpoint ve Hana Securities’e göre Samsung, Şubat ayında 19,69 milyon akıllı telefon satarak pazarın %20’sini elde ederken, Apple aynı dönemde 17,41 milyon akıllı telefon sattı (Pazar payı %18). Hatırlayacağınız üzere Samsung şubat ayında üstün Galaxy AI işlevlerine sahip Galaxy S24 serisini dünya çapında satışa çıkardı.

Samsung Telefon Satışları Yükselişte

Samsung, şubat ayında 6,53 milyon adet Galaxy S24 akıllı telefon sattı. Galaxy AI özellikli cihazlar, Samsung’un ABD’deki satış payını Ocak 2024’e göre 16 puan artırarak %36’ya çıkmasını sağladı. Apple’ın payı ise tam tersine %64’ten %48’e geriledi. Şubat ayının sonunda, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Samsung akıllı telefon satışlarının yarısından fazlası (%52) Galaxy S24 serisi cihazlar tarafından gerçekleştirildi.

Samsung’un katlanabilir amiral gemileri de hala iyi satıyor. Eylül 2023’ten Şubat 2024’e kadar 7,39 milyon cihaz satıldı (4,76 milyon Galaxy Z Flip5 ve 2,63 Galaxy Z Fold5) ve bu, aynı dönemde satılan Galaxy Z Flip4 ve Galaxy Z Fold4 akıllı telefonlardan (7,35 milyon adet) daha fazla.

Samsung ayrıca kısa süre önce Galaxy A35 ve Galaxy A55 modellerini dünya çapında satışa çıkardı. Bu iki modelin ne kadar çok sattığı herkesin malumu. Dolayısıyla yakın dönemde açıklanacak satış adetlerinde Samsung’un yeniden Apple’ı geçeceği beklentisi hakim.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu