Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung, One UI 6.1 ile Beklenen Özelliği Geri Getirdi

Geçtiğimiz gün dağıtıma sunulan Samsung One UI 6.1 güncellemesi beklendiği gibi OLED ekran yanma koruma özelliğini getirdi.

1 Nisan 2024 14:22

Samsung, One UI 6.0 güncellemesiyle akıllı telefon ve tabletlerine birçok yeni özellik ve optimizasyon ekledi. Ancak OLED ekranlı telefonlar ve tabletler için çok önemli bir özelliği kaldırdı: OLED ekran yanma koruması. Bu özelliğin kaldırılması büyük tepki çekerken, Samsung daha sonra geri adım atarak özelliğin bir yazılım güncellemesiyle geri getirileceğini belirtti. OLED ekran koruma özelliği şimdi One UI 6.1 güncellemesiyle sistem yeniden dahil edildi.

One UI 6.1, Samsung Galaxy Cihazlara OLED ekran yanma korumasını geri getiriyor

Samsung, birkaç gün önce Galaxy S23 serisi, Galaxy Z Flip 5, Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Tab S9 serisine One UI 6.1 güncellemesini yayınlamıştı. One UI 6.1, pek çok AI özellik, daha akıcı animasyonlar ve geçişlerin yanı sıra bir de OLED ekran yanma korumasını geri getiriyor.

Toranji’deki ekip One UI 6.1’i test etti ve ekran yanmasına karşı koruma özelliğinin eskisi gibi çalıştığını gözledi. Yukarıdaki GIF görüntüsünde görebileceğiniz gibi, Galaxy S23 Ultra’nın durum çubuğundaki ve gezinme çubuğundaki kullanıcı arayüzü öğeleri birkaç dakikada bir hafifçe hareket ediyor.

Bu özellik şu an için yalnızca Galaxy S23 serisinde test edilmiş olsa da Galaxy Z Flip 5, Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Tab S9 serisine dahil edildiği tahmin ediliyor. Yukarıda saydığımız cihazlardan birini kullanıyorsanız Ayarlar menüsünden One UI 6.1 güncellemesini sorgulatıp indirebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu