Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung Popüler Modeller İçin Güncelleme Desteğini Sonlandırdı

Samsung, Galaxy S20 ve Galaxy Note serileri için güncelleme desteğini azaltıyor. Galaxy Z Flip içinse sonlandırdığını açıkladı.

Samsung bir döneme damga buran Galaxy S20 ve Galaxy Note 20 serisi için bundan sonraki süreçte daha az güncelleme yayınlayacak. Seride yer alan altı Galaxy model için artık aylık güvenlik odaklı güncellemeler dağıtılmayacak. Samsung bunun yerine güncellemeleri üç ayda bir yayınlayacak. Bir döneme damgasını buran Galaxy Z Flip içinse yolun sonuna gelindi.

Samsung Güncelleme Destek Sayfasında Değişiklik Yaptı

Tüm Galaxy S20 modelleri (Galaxy S20, S20+, S20 Ultra ve S20 FE) artık üç ayda bir güvenlik güncellemeleri alacak. Aynı durum Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra için de geçerli. Burada şaşırtıcı olan Galaxy S20 serisi modeller dört yıl boyunca güncellemeye uygun olmalarına rağmen, telefonlar için destek beşinci yıla kadar devam edecek olması. Yine Galaxy S20 FE, Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra için desteğin altı ay daha uzatılmasını bekleyebiliriz.

Gelelim güncelleme desteği sonlandırılan Galaxy Z Flip’e. Samsung, duyurusundan dört yıl sonra birinci nesil Galaxy Z Flip’e  (LTE model)yönelik yazılım desteğini sonlandırdı. Samsung’un ilk kapaklı katlanabilir telefonu, bundan sonra herhangi bir yeni yazılım güncellemesi almayacak. 5G destekli model ise üç ayda bir güncelleme alacak cihazlar listesine dahil edildi.

Bu cihazların tümü muhtemelen gelecek yıl aynı tarihlerde destek sayfasından tamamen kaldırılacak. Söz konusu telefonlar kritik güvenlik tehditleri tespit edilirse yeni güncellemeler almayı sürdürecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu