Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung, One UI 7 ile Tasarım Değişikliğine Gidecek

Yeni bir rapora göre Samsung, One UI 7 sürümü ile arayüzde radikal değişiklikler sunacak. One UI 6.1.1 ise yapay zekaya odaklanacak.

Samsung, ilk olarak Galaxy S24 serisinde yer verdiği One UI 6.1 ile birlikte yapay zeka tarafında çok önemli gelişmelere imza attı. Bu yeni özellikler daha sonra güncelleme ile Galaxy S23 ve S22 serisine de sunuldu. Samsung şimdi One UI 6.1.1 ile Galaxy Z Flip 6/Fold 6 ve diğer bazı cihazlara daha fazla Galaxy AI özelliği getirmeyi planlıyor. Samsung, One UI 7.0 sürümüyle ise tasarım değişiklikleri ve iyileştirmelere odaklanacak.

Samsung, birkaç gün önce yakın gelecekte Galaxy AI özelliğini genişleteceğinin sinyalini vermişti. Güvenilir sızıntı kaynağı Ice Universe (@UniverseIce) şimdi Galaxy Z Fold 6’nın bazı yeni yapay zeka özellikleriyle geleceğini iddia etti. Bu özelliklerden birinin ilginç olduğu söyleniyor ancak kaynak bunun ne olduğunu açıklamadı. Galaxy Z Flip 6 ve Galaxy Z Fold 6’nın kutudan One UI 6.1.1 sürümüyle çıkacak.

Samsung, One UI 7 ile Büyük Bir Değişim Sunacak

One UI 6.1.1 ile birlikte tasarım değişiklikleri bekliyorsanız bu noktada hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz, ancak Samsung asıl büyük değişimi bir sonraki arayüz yükseltmesinde sunacak. Ice Universe ayrıca X’teki ayrı bir paylaşımında One UI 7.0 ile birlikte Kullanıcı Arayüzünü (UI) ve Kullanıcı Deneyimini (UX) “büyük ölçüde geliştireceğini” iddia etti. One UI 7.0 ilk kez bu yılın son çeyreğinde Android 15 tabanlı olarak piyasaya sürülecek. 

One UI 7.0 geliştirmesi devam ederken, marka yaz dönemi sonrasında Galaxy S23, Galaxy S24 ve diğer bazı güncel modeller için beta programı başlatacak. Birkaç haftalık testlerin ardından Android 15 tabanlı kararlı One UI 7.0 güncellemesi ilk olarak Galaxy S24 serisi, Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6 için yayınlanacak. 

One UI 7.0’ın uygulama çekmecesinde dikey olarak gezinmenize olanak tanıyacağı söyleniyor. One UI arayüzü şu anda yalnızca yatay sayfalandırmayı desteklemektedir. One UI 7.0 ile daha fazla tasarım değişikliği bekleyebiliriz, ilerleyen dönemde bu yönde sızıntılar görmeye başlayacağız. 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
46
+1
9
+1
8
+1
12
+1
4
+1
7
+1
21

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu