Güncel Teknoloji HaberleriKatlanabilir TelefonlarSamsung

Samsung Katlanabilir Telefon Satışında Çıtayı Yükseltti!

Samsung katlanabilir akıllı telefon pazarına göz dikti. 2024 yılında 20 milyon katlanabilir telefon satmak istiyor.

Katlanabilir telefonların mucidi olan Samsung, bu alanda neredeyse rakipsiz durumda. Apple hariç tüm firmaların katlanabilir akıllı telefon modeli bulunuyor. Samsung’un anavatanı Güney Kore merkezli The Elec’in bir raporuna göre Samsung, 2024 yılında katlanabilir telefon satış hedefini oldukça yükseltti. Z Fold ve Z Flip modellerinden 2024 yılında toplamda 20 milyon satmak istiyor.

Samsung Katlanabilir Telefon Tasarımında Sınıfta Kalıyor!

Katlanabilir telefon tercih eden kullanıcılar için cihazın inceliği oldukça önemli bir alım kriteri durumunda. Samsung da bu durumun farkında ve daha ince katlanabilir cihazların daha fazla satış yapacağını düşünüyor. 2023 yılı Temmuz ayında tanıtılan Z Fold 5 ve Z Flip 5 modeliyle kullanıcıların beğenisini kazanan Samsung, bir sonraki modellleri üzerinde daha çok çalışacağa benziyor.

Son zamanlarda Çinli firmalar, katlanabilir telefon modelleri aşırı ince yapmaya başladı. Yaz aylarında tanıtılan Honor’un Magic V2 modeli, Xiaomi’nin Mix Fold 3 modelleri oldukça ince yapıda. Örneğin Magic V2 modeli katlandığında 9,9 mm, Samsung Z Fold 5 ise 13,4 mm kalınlığında. Neredeyse %34 daha ince yapıda. Dün OPPO Find N3 ve OnePlus Open modelleri tanıtıldı. Çok ince ve şık tasarımlarıyla ses getireceğe benziyor.

Tüm bu bilgileri ışığında 2023 yılında 15 milyon katlanabilir satış hedefi bulunan Samsung’un, 2024 yılı için toplamda 20 milyon adet hedefi firmanın bu pazarda liderliği devam etmek istediğinin kanıt durumda. Z Fold 6 ve Z Flip 6 modellerinin daha ince bir yapı ile gelirse Samsung’un hedefine ulaşmakta zorlanmayacağı düşünülüyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu