Akıllı TelefonGenelSamsungTeknoloji

Samsung Galaxy S8 bir ilki gerçekleştirecek

Galaxy Note 7 faciasının ardından Samsung cephesinde Galaxy S8 modelinin özel bir telefon olması için elde ne varsa ortaya dökülecek gibi. Son dönemde iddialar eşliğinde gündemden düşmeyen telefon için SamMobile sitesi bir bilgi daha açıkladı.

Galaxy S8

Galaxy S8 bir ilki gerçekleştirecek

Samsung haberlerinde güvenilir bir kaynak olan siteye göre Galaxy S8, Bluetooth 5.0 standardını destekleyen ilk akıllı telefon olacak. Kısa süre önce tanıtılan Bluetooth 5.0 selefi Bluetooth 4.2’ye göre dört kat daha uzun menzilde bağlantı sağlayabiliyor. Ayrıca veri aktarma hızının iki kat artırıldığı yeni Bluetooth standardında yayın mesajı kapasitesi 8 kat daha iyi seviyeye çıkarılıyor. Bluetooth 5.0’ın ses ve nesnelerin interneti konusunda da önemli gelişmeler içerdiğini söyleyebiliriz.

SamMobile sitesinin ortaya attığı bu bilgi şu an için iddiadan ibaret olsa da, Bluetooth Special Interest Group’un önemli hissedarlarından biri Samsung olunca bilginin neredeyse kesin olduğunu söylemek  yanlış olmayacaktır.

Galaxy S8 başlıca özellikler

Harman markasını taşıyan çift stereo hoparlör, 5.5 inç kavisli ekran (basınca duyarlı), çift arka kamera, Qualcomm’un ultrasonik biyometrik teknolojisini kullanan parmak izi tarayıcısı (ekran altına gömülü), Snapdragon 830 ve Exynos 8895 işlemciler, 6 GB RAM, 64 GB UFS dahili depolama, microSD kart desteği, suya ve toza dayanıklı kasa, kulaklık girişi ve home butonundan yoksun tasarım, Android 7.1 işletim sistemi, Grace UX adlı yeni kullanıcı arayüzü telefonda öne çıkan özellikler olacak.

>> İlginizi çekebilir; Asus Zenfone 3 Gerçek Kullanım Pil Testi

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu