Akıllı TelefonAndroidGenelGüncel Teknoloji HaberleriMobirollerSamsungTeknoloji

Bayram değil seyran değil neden Galaxy S8 güncelleme aldı? Şaşırtıyorsun Samsung!

Samsung, sürpriz bir şekilde Galaxy S8 için güncelleme yayınladı. Peki, bayram değil seyran değil neden Galaxy S8 güncelleme aldı?

Samsung, güncelleme konusunda uzun bir süredir 2 yıl öncesinin telefonlarına kadar destek veriyordu. Ana Android güncellemeleri için o yılın amiral gemisi ve geçen yılın amiral gemisi modellerine öncelik sunan Samsung, bu süreçte Galaxy S8 ailesi için Android 10 sunmayacağını açıklamıştı. Ancak bugün ilginç bir gelişme yaşandı ve S8 ailesine güncelleme sunuldu. Peki, bayram değil seyran değil neden Galaxy S8 güncelleme aldı?

Bildiğiniz gibi Google düzenli olarak her ay Android’deki güvenlik açıklarını kapatmak için güncellemeler yayınlıyor. Bu güncellemeler telefon üreticileri tarafından paketlenip OTA üzerinden indirime sunuluyor. Uzun bir zamandır güvenlik güncellemesi almayan Galaxy S8 ve S8+ modeli bugün hasret kaldığı güncellemeye kavuştu.

OTA üzerinden ve kademe kademe sunulan G95xFXXS9DTEA yapı numaralı güncelleme ile Mayıs 2020 Android güvenlik yaması sisteme ekleniyor. 2020 sonuna kadar iki adet daha güvenlik güncellemesi alacak olan S8 ailesi 2020‘den sonra bu minor yamaları bile almayacak. Yani sistemdeki olası güvenlik açıkları kapatılmayacak.

Galaxy S8 güncelleme

Android cephesinde güncelleme desteğinin çok çabuk çekilmesi oldukça sinir bozucu. Apple, ilk iPhone SE‘ye bile iOS 13 sunarken, Android telefon üreticilerinin 3 yıllık cihazlarına ıkına ıkına güncelleme sunması kabul edilemez.

Artık amiral gemisi segmentinde Android telefonların fiyatı iPhone‘u bile solluyor. Düşünseniz 10.000 TL verip satın aldığınız telefon 2 yıl sonra güncelleme ya çok aşırı geç alıyor ya da almıyor.  Umarız müşterileri hiçe sayan bu politikadan bir an önce vazgeçilir.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu