Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung Galaxy S25 Ultra’daki Kamera Karşılıklığı Çözüldü

Şirkete yakın bi kaynağın aktardıklarına göre amiral gemisi telefon Samsung Galaxy S25 Ultra dört arka kamerayı koruyacak.

Galaxy S24 Ultra başarılı satışlarını sürdürürüken, Samsung bir yandan da da gelecek yılın amiral gemisi modelleri için çalışmaları başlatmış durumda. 2025 yılının başında bu defa Galaxy S25 serisi tanıtılacak. Serisinin tepesine ise Samsung Galaxy S25 Ultra konumlandırılacak.

Galaxy S25 Ultra‘nın birçok özelliği şimdiden tahmin edilebilir. Bunların başında yeni Snapdragon 8 Gen 4 işlemci geliyor. Ancak Ultra telefon hakkında kafa karıştıran haberler de gelmiyor değil. Kısa süre önceki bir rapora göre Galaxy S25 Ultra‘da dört yerine üç arka kamera kullanılacak. Ancak Samsung’a en yakın kaynaklardan biri olan Ice Universe durumun böyle olmayacağını aktardı.

Kayna, X aracılığıyla yaptığı son paylaşımda Galaxy S25 Ultra’nın dört kameraya sahip olacağından “emin” ancak kurulumun önemli yükseltmelere sahip olup olmayacağı konusunda şüpheleri var. Samsung’un 2025 amiral gemisi telefonu muhtemelen Galaxy S24 Ultra‘daki gibi dört arka kamera kurulumunu kullanmaya devam edecek.

Galaxy S24 Ultra’nın kamera kurulumu, OIS ve çok yönlü PDAF’ye sahip 200 megapiksel ana kamera, çift piksel PDAF’ye sahip 12 megapiksel ultra geniş kamera açılı kamera, 3x optik yakınlaştırmalı 10 megapiksel telefoto kamera ve 50 megapiksel çözünürlüklü periskop sensöden oluşuyor. Periskop kamera 5x optik yakınlaştırma gerçekleştiriyor.

Samsung Galaxy S25 Ultra Boyutları Koruyacak

Kaynak tarafından paylaşılan bir başka bilgi ise Galaxy S25 Ultra‘nın ekranının Galaxy S24 Ultra’nın ekranıyla aynı boyutta, yani 6,8 inç olacağıdır.

Samsung’un Ultra amiral gemilerinin Galaxy S21 Ultra‘dan bu yana 6,8 inç ekranlara sahip olduğu göz önüne alındığında bu durum kimseyi şaşırtmayacaktır. Ancak son birkaç yılda boyut aynı kalırken ekranın şekli değişti ve Galaxy S24 Ultra’nın neredeyse düz bir panelde çıkış yaptı.

Ekran teknolojisi her nesilde gelişti ve Galaxy S24 Ultra, daha dayanıklı ve yansıma önleyici Gorilla Armor ekran koruyucusuna , LTPO arka paneline ve 2600 nit maksimum parlaklığa sahip.

Galaxy S25 Ultra’nın 6,8 inçlik ekranının Galaxy S24 Ultra’ya kıyasla şekil veya teknik özellikler açısından nasıl farklılaşacağı veya farklı olup olmayacağı bilinmiyor. Ancak panelin aynı boyutta olacağı düşünüldüğünden, gelecek amiral gemisi modelinden de benzer genel boyutlar ve oranlar bekleyebiliriz. Son olarak Galaxy S24 Ultra’nın 162,3 x 79 x 8,6 mm boyutlarında olduğunu hatırlatalım.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
3
+1
2
+1
2
+1
0
+1
0
+1
1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu