Samsung Galaxy S24 Ultra Kamera Özellikleri Tamamen Ortaya Çıktı!

Samsung'un önümüzdeki aylarda tanıtacağı amiral gemisi Galaxy S24 Ultra modelinin kamera lensleri paylaşıldı.

Samsung S23 serisiyle kamera performansında çıtayı yukarılara taşımıştı. Özellikle serinin tepe modeli S23 Ultra ile kamera performansını oldukça yükselten Güney Koreli teknoloji devi, S24 serisi için hazırlıklarına devam ediyor. Şimdiye kadar Galaxy S24 Ultra hakkındaki tüm sızıntılar, Samsung’un serinin hayranlarına muhteşem bir kamera deneyimi sunacağını gösteriyor.

Galaxy S24 Ultra Kamera Modülünde Değişikliğe Gidildi!

Başlangıçta ortaya çıkan sızıntılara göre Galaxy S24 Ultra, 200 megapiksel ISOCELL HP2SX kameranın yanı sıra 50 megapiksel 5x telefoto Sony IMX875, 10 megapiksel 10x Sony IMX754+ ve 12 megapiksel Sony IMX564 ultra geniş sensöre sahip olacaktı. Fakat sektör içerisinde ortaya çıkan sızıntılar bunu değiştirdi.

 

Son değişikliğe göre Galaxy S24 Ultra’nın kamera modülünde 10x telefoto yakınlaştırmaya sahip kamera yer almayacak. Samsung bunun yerine 3X + 5X yakınlaştırma yapılandırmasını kullanmaya karar vermişe benziyor. Her ne kadar umut verici görünse de uzak nesneleri yakınlaştırmak isteyen kullanıcılar için hayal kırıklığı yaşatabilir.

iPhone 15 serisinde yaşanan kamera atılımı, Samsung’u S24 serisi için daha fazla çalışmaya itmiş olabilir. 15 Pro ve 15 Pro Max modellerinde kamera performansı önceki nesle göre ilerlemişti.

Ocak 2024’te tanıtılacak Galaxy S24 serisi, Qualcomm’un en yeni 8 Gen 3 işlemcisini kullanacak. S23 serisinde olduğu gibi işlemcide ‘For Galaxy’ ibaresi olup olmayacağı merak konusu. Hatırlayacağınız üzere S23 serisinde kullanılan ‘8 Gen 2 For Galaxy’ işlemcisi normal 8 Gen 2’ye göre daha yüksek  CPU ve GPU saat hızlarına sahipti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu