Galaxy S24 Plus, Exynos 2400 İşlemciyle Sızdırıldı

Galaxy S24 Plus, Exynos 2400 işlemci birimiyle birlikte gücünü Geekbench testinde gösterdi. İşte telefonun elde ettiği puan.

Samsung’un ocak ayında Galaxy S24 serisi amiral gemisi telefonları duyurması bekleniyor. Telefon serisi bir süredir sızıntılara konu olmakta. Son olarak Galaxy S24 Plus, Geekbench uygulamasında test edildi. Bu gelişmeyle birlikte telefonun işlemci, RAM ve Android sürümü gibi önemli detayları netlik kazandı.

Samsung Galaxy S24 Plus Gücünü Gösterdi

Galaxy S24+ ekim ayı başlarında Snapdragon 8 Gen 3 işlemci birimiyle Geekbench uygulamasında test edildi. Şimdi ise telefonun Exynos 2400 işlemcili versiyonun elde ettiği sonuçları biliyoruz. Liste, akıllı telefonun Exynos 2400 işlemcili versiyonunun SM-S926N model numarasını taşıyacağını ortaya koyuyor. Telefon Android 14 ve One uI 6.0 sürümünü çalıştırıyor.

GeekBench sonuçlarına bakıldığında Galaxy S24+’ın Exynos 2400 versiyonu tek çekirdek testinde 2.044, çoklu çekirdek testinde ise 6.406 puan aldığını görüyoruz. Hatırlamak gerekirse Snapdragon 8 Gen 3 işlemcili model ilgili testlerde 2.233 ve 6.661 puan aldı.

İki model arasındaki performans farkı hala mevcut. Ancak benchmark kıyaslamaları hiçbir zaman gerçek dünya performansının doğrudan göstermiyor. Ancak şunu da unutmayalım, Exynos işlemciler Snapdragon muadillerinden her zaman için daha düşük skorlar alıyordu.

Samsung iki yıl aradan sonra yeniden amiral gemisi telefonlar için bir Exynos işlemci geliştiriyor. İşlemcinin duyurusu yaklaştıkça Snapdragon 8 Gen 3 ile aradaki farkın kapanmasını bekleyebiliriz.

Samsung’un 4nm üretim sürecinde geliştirdiği Exynos 2400’ın Galaxy S24 Ultra’da yer alması bekleniyor. Serinin Ultra modeli tüm bölgelerde Snapdragon 8 Gen 3 ile çıkış yapacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu