Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung Galaxy S24 Ultra Alacakları Mutlu Edecek Gelişme

Ülke veya bölge fark etmeksizin tüm Samsung Galaxy S24 Ultra modellerinde yalnızca Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi kullanılacak.

Samsung‘un Galaxy S24 serisiyle birlikte Exynos işlemcilere geri döneceği yönünde birçok rapor ortaya çıktı. Kaynaklara göre S23 serisinde pazara göre Snapdragon 8 Gen 3 ve Exynos 2400 yonga setleri kullanılacak. Görünüşe bakılırsa Samsung, Galaxy S24 Ultra modelini bu yıl daha da ayrıcalıklı tutacak. Yeni bir rapora göre S24 Ultra tüm ülkelerde sadece Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisiyle satışa sunulacak

Hatırlayalım Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy işlemcisi sayesinde Galaxy S23 serisi telefonlarında mükemmel performans ve pil ömrü ortaya koydu. Bu gelişmenin yanında yeniden Exynos işlemcilere dönş yapılacak olması birçok kullanıcıda hayal kırıklığı yaratmıyor değil.

Snapdragon 8 Gen 3

Güvenilir sızıntı kaynağı Revegnus (@Tech_Reve ), tüm Galaxy S24 Ultra telefonlarının Snapdragon 8 Gen 3 işlemciye, değişken 120Hz yenileme hızına sahip M13 tabanlı LTPO Super AMOLED ekrana (muhtemelen 6,8 inç) ve minimum 16 GB RAM’e sahip olacağını iddia etti . Telefonun başlangıç modelinde 256 GB depolama ve en üst modelde ise 2 TB’lık devasa bir depolama birimine yer verileceği gelen bilgiler arasında.

Exynos 2400 görünüşe bakılırsa dece Galaxy S24 ve S24+ modellerine has bir işlemci olacak. Bu işlemcili modellerin Avrupa’da satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Daha önceki bir raporda Galaxy S24 Ultra’daki dörtlü kamera biriminin yer almaya devam edeceği ve telefoto kameranın bu defa 50 megapiksel çözünürlüğünde olacağı aktarıldı. Ana kamerada 200 megapiksellik bir sensör olacak. Yeni bir sensör olup olmadığı ise henüz net değil.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu