Samsung Galaxy S24 Serisinde Bataryaya Odaklanılacak

Samsung Galaxy S24 serisinde bataryaya odaklanılacak. Firma, ilk defa batarya üretimi için birden fazla üreticiyle anlaşma sağlıyor.

Koreli elektronik devi Samsung için yeni bilgiler geliyor, bu haber ise merakla beklenen Galaxy S24 serisi hakkında. Bugüne kadar fazlasıyla temel bilgilerini edindiğimiz seri için sıradaki bilgi ise batarya üreticilerinden geliyor.

Geçen ay Samsung‘un Galaxy S24 serisi için üç pil tedarikçisiyle ortaklık yaptığını öğrenmiştik. En azından Galaxy S24+ için. Bunlar Samsung SDI Vietnam, Ningde Amperex Technology Limited ve ELENTEC India. Şimdi yeni bir isim duyuyoruz: Navitasys Hindistan.

Kore sertifikasyon kuruluşu Safety Korea’ya göre Navitasys Hindistan, Galaxy S24 Ultra için kullanılacağını bildiğimiz EB-BS928ABY model kodlu pilleri Samsung’a tedarik edecek.

S24 ve S24+, sırasıyla EB-BS922ABY ve EB-BS926ABY model adlarına sahip pillerle donatılacak. Bunlar listeye dahil edilmediğinden Navitasys India’nın yalnızca S24 Ultra için mi yoksa diğer iki telefon için de pil tedarik edip etmeyeceği henüz bilinmiyor.

Ayrıca Samsung’un Hintli pil tedarikçilerinin, şu anda dünyanın en büyük operasyonel cep telefonu fabrikası olan Hindistan fabrikalarında monte edilen S24 modelleri için pilleri mi sağlayacağı yoksa diğer ülkelerde de pilleri mi tedarik edeceği henüz bilinmiyor.

Bir diğer edindiğimiz bilgi ise, serinin renk seçeneğiyle alakalıydı. Samsung Galaxy S24 serisi, tanıdık renk seçenekleriyle karşımızda olacak.

Samsung Galaxy S24 serisinin Ocak 2024’te tanıtılacağı söyleniyor, bu nedenle önümüzdeki haftalarda bu seri hakkında daha fazla bilgi almayı bekliyoruz. Bundan sonraki sızıntıların direkt olarak cihazların tasarımları hakkında olmasını umuyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu