Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung Galaxy S23 Kullanıcılarına Kötü Haber

One UI 6.1 güncellemesi, Samsung Galaxy S23 serisine Super HDR video kayıt özelliğini getirmiyor. Kullanıcıların fena kızgın...

Google, mobil fotoğrafçılıkta önemli bir adım atarak Ultra HDR teknolojisini Android 14 ile tanıttı. Android telefon üreticilerinin Ultra HDR özelliğine uyum sağlama konusunda biraz gecikmesine rağmen Galaxy S24 Ultra, Samsung’un “Süper HDR” özelliğiyle çıktı. Bu özelliğin, One UI 6.1 güncellemesiyle Samsung Galaxy S23 serisine gelmesi bekleniyordu. Ancak bu gerçekleşmedi.

Samsung, Super HDR özelliğini Google’ın Ultra HDR formatının yardımıyla ilk etapta Galaxy S24 kullanıcılarına sundu. Samsung, Süper HDR özelliğinin yalnızca fotoğraflardaki yüksek dinamik aralıktaki renkleri görüntülemek için olmadığını, aynı zamanda özel algoritmalar aracılığıyla videolardaki renkleri de iyileştirdiğini belirtiyor.

Samsung Galaxy S23 serisinde Süper HDR olmayacak

Google’ın Ultra HDR görüntü formatı .jpg formatında kaydedilmesiyle dikkat çekiyor. HDR ekranda görüntülendiğinde görüntü yüksek dinamik aralıkta görüntülenirken, SDR ekranında temel görüntü ekranda gösterilir. Ultra HDR görüntü, temel görüntü ve bir HDR kazanç haritasından oluşur ve görüntüdeki parlak alanların gerçekten parlak görünmesini ve temel görüntünün SDR ekranlarda gösterilmesini sağlar.

Samsung, S23 serisi için yayınladığı One UI 6.1 güncellemesiyle S24 serisinde mevcut olan yapay zeka özelliklerini S23 serisine de genişletti ancak Super HDR özelliğinde işler aynı olmayacak. S23 kullanıcıları, Samsung’un Süper HDR’deki özel görüntü algoritmalarını kullanamayacak.

Öte yandan Samsung, S23 serisi için One UI 6.1 güncellemesini dünya çapında dağıtmaya başladı. 3 GB büyüklüğündeki kapsamlı güncellemeyi Ayarlar menüsünden sorgulatıp indirebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
2
+1
2
+1
3
+1
8
+1
7
+1
5
+1
120

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu