Samsung Galaxy S22 Serisinde Aşırı Isınma ve Pil Tüketimi Başladı

Son güncellemeler Samsung Galaxy S22 modellere yaramamış görünüyor. Exynos işlemcili modelde aşırı ısınma ve hızlı pil tüketimi yaşanıyor.

Samsung Galaxy S22, S22 Plus ve S22 Ultra kullanıcıları, telefonlarının hızlı pil tüketmesinden ve ısınmasından şikayetçi. Sammyfans adlı kaynak, Galaxy S22 serisi telefon kullanıcılarının cihazlarının pillerinin hızla boşalmasından şikayet etmeye başladığını yazıyor. Telefonların ayrıca hissedilir derecede ısınmaya başladığı da aktarılıyor.

Samsung Galaxy S22 Serisi Isınmaya Başladı

Galaxy S22 serisinde Snapdragon 8 Gen 1 ve Exynos 2200 şeklinde iki işlemci kullanılıyor. Ancak aşırı ısınma ve buna bağlı aşırı pil tüketiminin daha çok Exynos işlemcili modellerde görüldüğü belirtiliyor. Neyse ki Türkiye’de satılan modellerde Snapdragon 8 Gen 1 yer alıyor.

Galaxy S22 Ultra Türkiye

Aralık One UI güncellemesinin yayınlanmasının ardından telefonlarda hızlı pil tüketimi ve ısınması vakaları kaydedilmeye başlandı. Ocak güncellemesinin durumu ne yazık ki daha da kötüleştirdiği aktarılıyor.

Samsung henüz bildirilen bu sorunlara ilişkin bir açıklamada bulunmadı. Bu arada şirket One UI 5.1 güncellemesini hazırlıyor. Yeni güncelleme muhtemelen şubat ayında Galaxy S23 serisinin tanıtımı sonrada yayınlanacak. Söz konusu güncellemeye kadar kullanıcılar muhtemelen bu sorunları yaşamaya devam edecek.  

Exynos’un ısınması ve üretim verimliliği sorunları nedeniyle Samsung, Qualcomm’a döndü ve kendi geliştirdiği işlemciyi bu yıl Galaxy S serisinden çıkarmaya karar verdi. Bu yıl Galaxy S23 serisi, dünya çapında TSMC tarafından üretilen Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini kullanacak. Galaxy S23 serisi, 1 Şubat tarihinde düzenlenecek Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu