Samsung Galaxy A53 İçin Yeni Bir Güncelleme Başladı

Popüler orta segment telefon Samsung Galaxy A53 yeni bir güncelleme alıyor. Ocak ayı güncellemesi bakalım neler getiriyor.

Orta segmentin en popüler telefonlarından biri olan Samsung Galaxy A53 için düzenli olarak güncelleme almayı sürdürüyor. A536EXXS4BWA4 sürüm numarasına sahip Ocak 2023 güvenlik düzeltme eki birçok ülkede Galaxy A53 sahiplerine ulaşmaya başladı.

Güncelleme önümüzdeki haftalarda daha fazla ülkede yayına alınacaktır. Yeni yazılım Samsung ve Google’ın işletim sistemine dahil ettiği en son güvenlik düzeltmelerini içeriyor. Ayrıca Android 13 / One UI 5.0 sonrası bazı hata ve sorunlarla karşılaşıyorsanız, güncelleme aynı zamanda bu hataları da düzeltiyor.

Samsung geçen yıl çıkış yapan Galaxy A53 için dört büyük güncelleme sözü verdi. Telefon için ilk büyük güncelleme Android 13 oldu. Güncelleme yol haritasına göre Galaxy A53 daha Android 14, Android 15 ve Android 16 sürümlerine yükseltilecek.

Galaxy A53 5G

Samsung Galaxy A53 Fiyatı ve Özellikleri

Türkiye fiyatı şu sıralar en düşük 10.000 TL seviyesinde olan telefonun başlıca özelliklerini hatırlayalım. Telefonda 6.5 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekran yer alıyor. Delik bir tasarımla gelen bu ekran Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızında çalışıyor. Telefonun işlemci biriminden 5nm üretim sürecine sahip sekiz çekirdekli Exynos 1280 işlemcisi sorumlu.

Kutudan Android 12 sürümüyle çıkan orta segmentin iddialı olduğu noktalardan biri de kamerası. Telefonda 64 megapiksel OIS destekli ana kamera yer alıyor. Diğer kameralar 12 megapiksel ultra geniş açılı, 5 megapiksel derinlik ve 5 megapiksel makro şeklinde. Ön bölüme konumlandırılan kamera ise 32 megapiksel çözünürlüğünde.

IP68 sertifikası sayesinde su ve toza karşı dayanıklılık gösteren Galaxy A53 5G’nin pili 5.000 mAh büyüklüğünde. Bu pil 25 watt hızlı şarj desteğiyle geliyor, fakat kutu içerisinde adaptör olmadığını belirtelim. Stereo hoparlör, ekran altı parmak izi tarayıcısı ve NFC telefonun öne çıkan diğer özellikleri.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu