Akıllı TelefonAndroidGenel

Galaxy Note 7 Pil Patlamaları ile İlgili Açıklama

Geçtiğimiz hafta satışa sunulan Galaxy Note 7 pil patlamaları ile ilgili Güney Koreli üretici tarafından resmi bir açıklama yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde 2 farklı yerden Galaxy Note 7 pil patlamaları ile ilgili haber geldi. Bu durum birçok akıllı telefonda olabilir dedik ve bununla ilgili de sektörün önde gelen fikir adamlarından Volkan MANAV bir inceleme videosu yayınladı. Bu videoyu yazının sonunda sizinle paylaşacağız. Pil patlamaları her daim telefonların başına gelebilir. Özellikle son zamanlarda artan akım değerleri telefonların şarj olurken bile ciddi anlamda ısınmasına sebep oluyor.

5f497b8f791c6c022b729d1f762d92ef3cc2a0e3-800x445

Gelen bilgilere göre Samsung geçtiğimiz gün Note 7 sevkıyatını durdurmuştu ve hali hazırdaki siparişlerin yeni pillerle değiştirilmesi için gerekli çalışmaları başlatmıştı. Bugün ise Note 7‘nin pil durumuyla ilgili bir açıklamada bulundu. Samsung, Note 7‘nin şu anda tam bir testten geçirildiğini belirterek en kısa sürede buldukları tüm detayları kamuoyu ile paylaşacağını dile getirdi. Resmi olmayan bir açıklamaya göre % 0,1 oranında üründe bu sorun var ve bu çok ama çok büyük bir rakam. Ülkemizde de neredeyse 2 haftadır satışta olan Note 7‘lerin bu soruna sahip olup olmadıkları şimdilik belirsiz. Bakalım Samsung Türkiye bu konuda bir açıklama yapacak mı?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu