Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriRedmiXiaomi

Redmi Turbo 3 Gücünü Gösterdi, Fena Geliyor

Redmi'nin tanıtımlarına başladığı bir sonraki telefonu Redmi Turbo 3, Geekbench testinde ortaya çıktı. İşte telefonun işlemci birimi...

Xiaomi, Snapdragon 8s Gen 3 destekli telefonunun Redmi Turbo 3 ismiyle çıkış yapacağını onayladı. Redmi Markasının Genel Müdürü Wang Teng Thomas geçtiğimiz günlerde telefonun en iyi performansa sahip olacağını ve sektörün orta sınıf için performans sıçramasına liderlik edeceğini söyledi. Akıllı telefon şimdi Geekbench listesinde ortaya çıktı ve gücünü gösteriyor.

Redmi Turbo 3, Geekbench testinde

24069RA21C model numarasına sahip telefon, Geekbench 6 testinde tek çekirte 2023 puan, çok çekirdekli kıyaslamada ise 5659 puan alarak Snapdragon 8 Gen 2‘yi geride bıraktı. Ayrıca telefonun 16 GB RAM’e sahip olacağı görülüyor. Ancak standart modelde muhtemelen 12 GB RAM yer alacaktır.

Redmi ayrıca telefonun AnTuTu 10’da 1,7 milyondan fazla puan alacağını söylüyor. Snapdragon 8 Gen 2’ye sahip Redmi K70 ise aynı değerlendirmeden 1,71 milyon puan alıyor.

Öte yandan telefonun şık çerçevelere ve genel olarak iyi bir ekran-gövde oranı sunacağı bildiriliyor. Bu noktada Turbo 3’ün POCO X6 Pro’ya benzeyeceğini söyleyebiliriz.

Redmi Turbo 3‘ün Nisan ortasında tanıtılması bekleniyor ve telefonun küresel pazarlara POCO F6 olarak 2024’ün ikinci çeyreğinde çıkış yapacaı gelen bilgiler arasında.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu