OtomobilXiaomi

Xiaomi SU7 Satışları Patlıyor, Şirket Üretimi Artırdı!

Xiaomi markasının ilk elektrikli otomobili SU7, satışları ile firmanın yüzünü güldürüyor. Şirket üretimi artırma yoluna gitti.

Geniş ürün portföyüne sahip Xiaomi, geçtiğimiz yılın sonunda ilk elektrikli otomobili SU7 serisini tanıtmıştı. SU7, SU7 Pro ve SU7 Max olarak üç farklı varyasyon ile gelen elektrikli araçlar, Çin’de büyük ilgiyle karşılandı. Talep patlaması yaşayan Xiaomi SU7 satışları oldukça iyi gidiyor. Son gelen raporlara göre Çinli şirket üretim kapasitesini üç kart artırdı.

Xiaomi, SU7 Satışları İçin Talebe Yetişemiyor

Xiaomi, tedarikçilerden SU7’nin en üst versiyonuna odaklanarak üretimi ayda 10.000 adede çıkartmalarını talep etti. Şirketin beklediğinden daha iyi giden satışlarda aracın özellikleri ve en önemlisi fiyat politikası önemli yere sahip. Fiyat olarak SU7 30 bin dolar, SU7 Pro 34 bin dolar ve SU7 Max modeli ise 42 bin dolar başlangıç fiyatına sahip.

Xiaomi‘nin planlarına göre Mart ayına kadar ayda 3.000 tane, marttan yıl sonuna kadar da ayda 6000 tane araç üretmek vardı. Yüksek talep sayesinde firmanın bu planları değişti ve ayda 10 bin adet üretime kadar çıkartıldı. Öyle ki, SU7 modellerinin teslimat süreleri 19 ila 32 hafta arasında değişiyor. Bu talep karşısında şirketin hisseleri Hong Kong borsasında %15 arttı.

Şimdilik Çin’de satışı bulunan elektrikli otomobilin henüz Avrupa pazarında satışa çıkmayacağı bildirildi.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu